برررسی امن ترین ارزهای دیجیتال

اکسچنجر » برررسی امن ترین ارزهای دیجیتال
برررسی امن ترین ارزهای دیجیتال
تعداد بازدید : 7

امن ترین ارزهای دیجیتال کدامند؟

یکی از چالش‌هایی که اکثر فعالان بازار ارزهای دیجیتال با آن درگیر هستند انتخاب مناسب ترین و امن ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری می باشد. معمولا سالانه با توجه به شرایط بازار بعضی از ارزهای دیجیتال عملکرد بهتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دارند. در نتیجه پیدا کردن ارزهای دیجیتال آینده دار یک مزیت رقابتی به شمار می رود.

اگر شما هم قصد دارید بهترین و امن ترین ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ را بشناسید، باید از تغییرات بازار آگاه باشید، تا در میان این همه ارزهای دیجیتال امن‌ترین و آینده‌دارترین آنها را برای سرمایه گذاری برگزینید.

در ادامه قصد داریم امن ترین ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاری به شما معرفی کنیم. همچنین در این مطلب قصد داریم روش شناسایی امن‌ترین ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم. البته دقت داشته باشید که شما قبل از ورود به بازار سرمایه‌گذاری باید شرایط یک ارز دیجیتال را تحلیل کنید، سپس برای سرمایه گذاری آن اقدام کنید. چرا که قیمت رمز ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارند و پیش‌بینی دقیق آینده آنها امکان‌پذیر نیست.

بهترین و امن ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۴

تنوع بالای رمز ارزها موجب شده تا افراد برای انتخاب ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری دچار چالش و مشکل شوند. در ادامه قصد داریم امن ترین ارزهای دیجیتال را بر حسب ارزش کل بازار یا ارزش کل توکن‌های در حال گردش به شما معرفی کنیم.

بهترین و امن ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۴
بهترین و امن ترین ارزهای دیجیتال

بیت کوین(Bitcoin) یکی از بهترین و امن ترین ارزهای دیجیتال

بیت کوین یکی از پرچمداران رمز ارزها و امن ترین ارزهای دیجیتال می‌باشد که از ارزش بازار آن ۸۵۱.۸ میلیارد دلار است. این ارز توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد. این ارز دیجیتال مانند رمز ارزهای دیگر بر روی بلاک چین مخصوص خود با شبکه‌ای از هزاران رایانه یا ماینر اجرا می‌شود.

پروسه هاوینگ موجب شده تا هر 4 سال، مقدار پاداش پرداختی برای هر استخراج بلاک از شبکه بیت کوین به ماینرها کاهش یابد. هاوینگ چهارم در اواخر اردیبهشت رخ خواهد داد و تحلیلگران بر این باورند که با کاهش سرعت عرضه بیت کوین تقاضای خرید آن افزایش خواهد یافت.

به علت پذیرش eft ‌های بیت کوین و هاوینگ پیش رو تحلیلگران استقبال و توجه ویژه‌ای به این رمز ارزدارند. به طوری که یک بیت کوین که در ماه مه ۲۰۱۶ با حدود ۵۰۰ دلار قابل خریداری بود، در ۳۰ ژانویه ۲۰۲۴ به مبلغ 43,379 بود. به مفهوم ساده در این بازه زمانی بیت کوین حدود 8,576 درصد رشد کرده است. اما این امر را نیز توجه داشته باشید که در این طول زمان بیت کوین نوسانات زیادی داشته است.

اتریوم (Ethereum)

اتریوم (ETH) یک ارز دیجیتال و یک پلتفرم بلاک چین می‌باشد که ارزش بازار آن تقریبا ۲۸۴ میلیارد دلار است. به همین دلیل یکی از امن ترین ارزهای دیجیتال محسوب می شود. این ارز دیجیتال به دلیل خصوصیاتی از قبیل ثبت و اجرای خودکار قراردادهای هوشمند و عرضه توکن‌های غیرقابل تعویض یا nft به بلاک چین مورد علاقه توسعه دهندگان برنامه‌های غیر متمرکز تبدیل شده است. اتریوم در بازار از رتبه دوم برخوردار است و از آوریل ۲۰۱۶ تا پایان ژانویه ۲۰۲۴ رشد 20,900 درصدی را داشته است.

تتر (Tether)

تتر یک استیبل کوین با ارزش بازار ۹۶ میلیون دلار می باشد. این ارز دیجیتال توسط ارزهای فیات مانند دلار آمریکا حمایت می‌شود و ارزش آن معادل یک دلار می‌باشد. به طور کلی ارزش این ارز دیجیتال نسبت به سایر ارزهای دیجیتال ثبات بیشتری دارد.

این ارز مناسب افرادی است که نگران نوسانات شدید بازار و رمز ارزها هستند، چرا که این رمز ارز دیجیتال نوسانات کمتری دارد. خیلی از افراد برای کاهش ریسک و ضرر ندیدن از نوسانات ارز دیجیتال خرید تتر را ترجیح می دهند تا یکی از با ثبات ترین و امن ترین ارزهای دیجیتال را انتخاب کنند.

تتر (Tether)
خرید تتر (Tether)

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین  (BNB) ارزش بازار ۴۷.۲ میلیون دلاری را دارد. بایننس کوین با عملکرد مناسبی که دارد یک پیشنهاد مناسب و پایدار برای سرمایه‌گذاری می باشد. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ توسط بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان راه‌اندازی شد. این توکن ارز دیجیتال بومی بلاک چین می‌باشد و شباهت زیادی به اتریوم دارد. اما کارمزد تراکنش‌های آن بسیار پایین‌تر است. همچنین این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم می‌کند، تا بتوانند برنامه‌های غیرمتمرکز سازگار با ماشین مجازی اتریوم را اجرا کنند.

یکی از مزایای این ارز دیجیتال این است که بایننس حدود سه ماه یکبار مقداری از این ارزها را از بین می‌برد. آخرین توکن سوزی در ۱۶ اکتبر صورت گرفت و حدود ۲.۱۴ میلیون توکن از روند گردش حذف شد. با اینکه این اقدام در کوتاه مدت تاثیر روی قیمت‌ها نداشت، اما  در کاهش و مدیریت توکن‌ها در بلند مدت تاثیر مثبتی خواهد داشت.

متاسفانه بعد از رخدادهایی که برای مدیرعامل سابق صرافی بایننس افتاد، و چانگ پنگ ژائو به نقص الزامات مبارزه با پولشویی اعتراف کرد و این ارز 7.3 درصد ارزش خود را از دست داد. شما باید برای انتخاب امن ترین ارزهای دیجیتال باید اقدامات ارز مدنظر را زیر نظر داشته باشید.

سولانا (Solana)

ارزش سولانا ۴۱.۴ دلار ثبت شده است. این ارز برای تقویت امور مالی غیر متمرکز برنامه غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند گسترش و توسعه یافته است. این بلاک چین برای پردازش سریع و ایمن تراکنش‌ها، مکانیسم‌های ادغامی اثبات سهام و اثبات تاریخ را به کار می‌گیرد. این ارز دیجیتال از تاریخ ۲۰۲۰ تا اواخر ژانویه ۲۰۲۴ 105,42 درصدی رشد را تجربه کرده است.

ریپل (Ripple)

ارزش بازار ریپل معادل ۲۷.۲ میلیارد دلار می‌باشد. این ارز دیجیتال یکی از امن ترین ارزهای دیجیتال می باشد. ریپل را در سال ۲۰۱۲ یک شرکت فناوری دیجیتال و پردازش پرداخت ارائه کرد. این ارز دیجیتال از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا اواخر ۳۰ ژانویه ۲۰۲۴ افزایش 8,670 درصدی را تجربه کرده است.

کاردانو  (Cardano)

ارزش بازار کاردانو حدود ۲۷.۳ میلیارد دلار ثبت شده است. این ارز دیجیتال جز ۱۰ رمز ارز برتر بازار محسوب می‌شود. کاردانو از مکانیزم اثبات سهام استفاده می‌کند. به همین دلیل مشهور شده است، زیرا توسط این مکانیزم توانسته است، مدت زمان تراکنش را افزایش دهد و تاثیرات منفی زیست محیطی و مصرف انرژی را کاهش دهد. کاردانو مانند اتریوم یک پلتفرم مناسبی می‌باشد که هدف آن توسعه قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز است. این ارز دیجیتال نسبت به سایر ارزهای دیجیتال رشد متوسطی داشته است. به طوری که در از سال ۲۰۱۷ تا اواخر تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۴ 2,500 درصد رشد کرده است.

آوالانچ (Avalanch)

یکی از برترین بلاکچین‌های لایه اولی آوالانچ می‌باشد که ارزش بازار آن حدود ۱۲. میلیارد ثبت شده است. این ارز دیجیتال دو خصوصیت مهمی دارد که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. یکی از این خصوصیات آن سرعت تراکنش بالای به همراه کارمزد پایین است. همچنین ارزش قفل شده یا TVL بالایی دارد.

به این معنا که میزان زیادی از پول در قسمت امور مالی غیر متمرکز این پلتفرم سرمایه‌گذاری شده است. به عبارت دیگر این رمز ارز دیجیتال یک پلتفرم بلاک چینی سریع و ارزان است که کاربران توانسته اند در آن به فعالیت‌های مالی غیرمتمرکز وام دهی یا مشارکت در استخرهای نقدینگی بپردازند. علاوه بر این سرمایه زیادی که در آن قفل شده است نشان دهنده امنیت و اعتبار در این شبکه است و از امن ترین ارزهای دیجیتال می باشد.

دوج کوین (Dogecoin)

یکی از رمز ارزهای دیجیتال پرطرفدار با ارزش بازار ۱۱.۴ میلیارد دلار دوج کوین می‌باشد. اینکه این رمز ارز فعالیت خود را با قصد جدی در سال ۲۰۱۳ آغاز نکرد، اما به سرعت تبدیل به یک رمز ارز دیجیتال محبوب شد. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال، هیچ محدودیتی برای عرضه دوج کوین وجود ندارد. همین امر موجب می‌شود که ارزش یک دارایی در طول زمان افت کند و یکی از معایب این ارز دیجیتال است. این رمز ارز دیجیتال نیز در 7 سال اخیر افزایش ۴۰.۳۶۸ درصدی را تجربه کرده است.

پولکادات (Polkadot)

پولکادات با ارزش بازار ۸.۸ میلیون میلیارد دلاری یک بلاک چین مهم زیر ساختاری می باشد. توسعه دهندگان در این پلتفرم این قابلیت را دارند تا بتوانند بلاکچین‌هایی با کاربرد خود را طراحی کنند. و به عنوان زیر شاخه‌های متصل به بلاک چین فعالیت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری بلاک چین و ارزهای دیجیتال فاینانس گروپ بر این باور است که این آلت کوین از امنیت بالایی برخوردار است. اما پیشرفت پولکادات کند است و برای تقویت خود برنامه‌ای ندارد که این مشکل باید برطرف شود تا بتواند رشد خوبی را تجربه کند.

لایت کوین (Litecoin)

ارزش بازار لایت کن حدود ۵.۱۰ میلیارد دلار ثبت شده است و جزو امن ترین ارزهای دیجیتال و آلت کوین‌هایی می‌باشد که به منظور بهبود برخی از معایب بیت کوین مانند سرعت پایین پردازش تراکنش‌ها و انحصار در استخراج طراحی شد.هدف از لایت کوین استفاده در تراکنش‌های روزانه می‌باشد. با اینکه بیت کوین بیشتر برای ذخیره ارزش کاربرد دارد. علاوه بر سرعت پرداخت، ارزش این دو نیز با هم فرق می‌کند. سقف عرضه لایت کوین ۸۴ میلیون واحد و سقف عرضه بیت کوین تنها ۲۱ میلیون واحد است. با این حال لایت کوین یکی از قدیمی‌ترین رمز ارزها می‌باشد که امروزه ارزش آن حدود ۷۰ دلار است و کارایی مناسبی دارد.

چگونه امن ترین ارزهای دیجیتال را برای خرید انتخاب کنیم؟

از بین ارزهای دیجیتال انتخاب امن ترین ارزهای دیجیتال چالش برانگیر است. در ادامه به ویژگی هایی که یک ارز دیجیتال من باید داشته باشد می پردازیم:

 • ارز دیجیتال باید در صرافی های ارز دیجیتال متمرکر و غیرمتمرکز قابل در دسترس و امکان خرید و فروش داشته باشد.
 • یکی از نشانه های ثبات ارز دیجیتال در مقابل دستکاری های بازار و نوسانات ارزش بالای ارز است.
 • پروژه انتخابی بهتر است از یک محصول کاربردی برخوردار باشد و برحسب وعده های اینده نباشد. این پروژه ها معمولا مطمئن تر هستند.
 • بهتر است پروژه هایی را انتخاب کنید که مدیریت انها توسط یک تیم حرفه ای صورت میگیرد.پروژههای باکیفیت تیم و سابقه شفافی دارند و به صورت پیوسته درحال اپدیت هستند.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی امن ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2024 پرداختیم. به یاد داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارد و هیچ تضمینی برای سوددهی وجود ندارد. قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتالی، باید به طور کامل تحقیق کنید و از ریسک های involved آگاه باشید. علاوه بر موارد ذکر شده در این مقاله، فاکتورهای مهم دیگری نیز در انتخاب امن ترین ارزهای دیجیتال دخیل هستند که باید مورد بررسی قرار بگیرند. در نهایت، به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از ورود به بازار ارزهای دیجیتال، با یک متخصص مشورت کنید.

سوالات متداول درباره امن ترین ارزهای دیجیتال

 1. چه ارزهای دیجیتالی امن ترین هستند؟
  برخی از امن ترین ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۴ بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT)، بایننس کوین (BNB)، سولانا (SOL)، ریپل (XRP)، کاردانو (ADA)، آوالانچ (AVAX)، دوج کوین (DOGE)، پولکادات (DOT)، لایت کوین (LTC)می باشند.
 2. آیا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال امن است؟
  بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارد و هیچ تضمینی برای سوددهی وجود ندارد. قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتالی، باید به طور کامل تحقیق کنید و از ریسک های آن آگاه باشید.
 3. چه عواملی را باید در انتخاب امن ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در نظر گرفت؟
  عوامل متعددی در انتخاب امن ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری دخیل هستند، از جمله: ارزش بازار ارز دیجیتالی، حجم معاملات ارزهای دیجیتالی، تیم توسعه دهنده و…
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمام کامنت ها