خرید ریپل

اکسچنجر » خرید ریپل
خرید ریپل
تعداد بازدید : 474

خرید ارز دیجیتال ریپل

یکی از ارز های دیجیتالی که امروزه دارای طرفداران بسیار یادی است ارز ریپل می باشد. این ارز دیجیتالی دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد و برای سرمایه گذاری بسیار مفید می باشد. ریپل در واقع یک شرکت است که محصولات دیجیتالی تولید می کند و تا اکنون چندین محصول دیجیتالی تولید کرده است و از محبوب ترین این محصول ها می توان به XRP اشاره کرد. خرید ریپل در بیشتر صافی های ایرانی انجام می شود ولی بعضی از افراد هستند که ریپل را با XRP اشتباه می گیرند که در این رابطه باید گفت که ریپل سازنده XRP می باشد و شما نمی توانید XRP را خرید و فروش کنید.
شرکت ریپل دارای هدف های بسیار زیادی است و این شرکت محصولات خود را برای بهینه سازی سیستم های بانکی درست کرده است و می تواند این سیستم ها را بهبود ببخشد.
این شرکت یک ارز دیجیتال نیمه متمرکز شناخته می شود و چرا که توکن های بسیار زیادی را در اختیار خود نگاه داشته است و تقریبا هر ماه یک میلیون از آن را آزاد می کند. به گفته کارشناسان ارزش این ارز دیجیتالی سال های آینده می تواند هزاران درصد سوود دهد و بهترین زمان خرید ریپل هم اکنون می باشد.

معرفی ارز دیجیتال ریپل

درواقع ریپل (ripple) یک شرکت بزرگ می باشد که در سانفرانسیسکو آمریکا قرار دارد. این شرکت برای نهادهای مالی مثل بانک ها، محصولات مالی غیرمتمرکز  را ایجاد می کند. پلتفرم ریپل، متن باز یا اپن سورس بوده وبه جای بلاک چین، از مکانیسم اجماع برای تایید معاملات خود استفاده می کند.

هدف ریپل فراهم کردن یک شبکه پرداخت امن، ارزان، سریع و غیرمتمرکز ساختن انتقال پول بین المللی و بین بانکی می باشد. در واقع ریپل قصد رفع مشکل در انتقال پول های کلان را دارد که امروز این کار با مشکلاتی همچون کارمزد، کاغذ بازی و زمان زیاد  همراه است. به همین دلیل خرید ریپل گزینه اول بسیاری از افراد شده است.

در واقع هدف ریپل با بیت کوین درتضاد می باشد چرا که بیت کوین با هدف حذف واسطه های مالی وبانک ها کارمی کند ولی ریپل اعتقاد دارد که در گام اول بانک ها بد نیستند و چیزی که موجب مشکلات در آنهامی شود، نحوه عملکرد و کار آنها می باشد. امروزه بسیاری ازبانک ها و نهادهای مالی بزرگ جهت انتقال دادن پول خود، از ریپل استفاده می کنند. از جمله رقیبان ریپل میتوان به سوئیفت و استلار اشاره نمود.

نحوه خرید ریپل

برای اینکه بتواندخرید ریپل را انجام دهید می توانید به صرافی های ایرانی بروید و در آن ها ثبت نام انجام دهید و سپس احراز هویت کنید. هنگامی که در این صرافی ها وارد می شوید می بایست تمام اطلاعات شخصی خود ا وارد کنید و اطلاعات کارت بانکی خود را به درستی و با دقت وارد کنید تا برای ارسال پول به مشکل بر نخورید.

برای اینکه بتوانید خرید ارز دیجیتال ریپل را انجام دهید باید میزان آن را انتخاب کنید و بعد از این که میزان آن را انتخاب کردید می توانید درخواست خود را برای خرید ریپل ارسال کنید.

نحوه خرید ریپل

درخواست شما صادر می شود و در صورتی که یکی از کاربران آن را قبول کند ریپل ها به کیف پول دیجیتالی شما در صرافی ارسال می شود و می توانید آن را به کیف پول شخصی خود واریز کنید.
خرید ریپل در صرافی های خارجی هم به همین صورت می باشد اما به دلیل اینکه ایران در تحریم است این کار با محدودیت هایی مواجه می باشد و به شما هم پیشنهاد نمی کنیم که از صرافی های خارجی استفاده کنید چرا که درد سر های آنها زیاد است و می بایست از اپلیکیشن های تغییر آی پی استفاده کنید که تراکنش های شما را به خطر می اندازند. همچنین شما می توانید از اکسچنجر پرو برای خرید ریپل راهنمایی لازم را دریافت کنید. برای دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید.

فرم تماس

"الزامی" indicates required fields

نام و نام خانوادگیالزامی

هدف ریپل چیست؟

زمانی که بیت کوین به وجود آمد به این منظور بود که بتواند واسطه ها را به طور کامل حذف کند. واسطه هایی مانند بانک ها که می توانند کارمزد های بسیار بالا بگیرند و تراکنش ها را کند کنند با استفاده از ارز رمز ها از بین می روند و شما می توانید با کارمزد بسیار کمتر و بسیار سریع تر تراکنش های خود را انجام دهید. اما ریپل علاوه بر اینکه تراکنش ها را راحت تر میکند می تواند سیستم بانکی را بهتر کند. یعنی زمانی که شما از بیت کوین استفاده می کنید هیچ نظارتی روی تراکنش های شما نمی باشد ولی اگر از بانک استفاده کنید آن ها می توانند روی حساب های شما نظارت داشته باشند و یا حتی آن را بلوکه کنند. ریپل در واقع می خواهد با به وجود آوردن  XRP بانک ها بتوانند یک نظارتی روی تراکنش ها داشته باشند.

هدف ریپل چیست؟

هرچند که این تراکنش ها هنوز مورد استفاده نمی شود و تنها خرید و فروش این ارز ها صورت میگیرد ولی در آینده همه سیستم های مالی و شرکت ها می توانند از این ارز استفاده کنند.

رفتار قیمتی و تحلیل ارز ریپل

از جمله مهم ترین اخبار ارز دیجیتال ریپل، می توان به این موضوع اشاره که ارز دیجتال ریپل در حال حاضر در رتبه هفتم سایت coinmarketcap قرار دارد و تقریبا قیمت آن 1 دلار می باشد. از همین رو خیلی از افراد برایسرمایه گذاری در دنیای ارز دیجیتال، خرید ریپل را انتخاب می کنند.

ارز ریپل از سقف قیمت خود، یعنی بالا ترین قیمت خودش که حدود 3 دلار و 84 سنت بوده است. 74 درصد ریزش داشته است. اگر ما نگاهی به نمودار ارز دیجیتال ریپل بیندازیم. رفتار قیمتی آن را از زمانی که وارد سایت coinmarketcap شده است. ملاحظه می کنید که در ابتدا خیلی قیمت پایینی داشته است. در سال 2018 که بازار ارزهای دیجیتال، درگیر یک طوفانی بود. و قیمت همه ارز های دیجیتال رشد داشت. قیمت ریپل هم رشد داشته تا قیمت 3 دلار و 84 سنت بالا رفت. و بعد از این رشد ها، همه بازار نزول کرد که ارز ریپل هم از این قاعده مستثنا نبود.

اما در اتفاقی که در سال 2021 افتاد. و در واقع همه ارز های دیجیتال، سقف قیمتی که در سال 2018 داشتند را شکستند. و از قیمت آن سال بالاتر بروند. ارز ریپل نتوانست آن سقف قیمتی خود در سال 2018  را رد کند و رکورد های جدید برایخ ودش ثبت کند.

تحلیل ارز ریپل
تحلیل قیمتی ارز دیجیتال ریپل

چرا ریپل نتوانست سقف قیمتی سال 2018 خود را بشکند؟

یکی از اخبار ارز دیجیتال ریپل، همین موضوع است که چرا ریپل نتوانست مثل ارزهای دیجیتال دیگر، سقف قیمتی خودش در سال 2018 را بشکند. و یک رکورد و قیمت جدید در سایت کوین مارکت کپ ثبت کند. دلیل اصلی این موضوع، آن است که ریپل با سازمان بورس اوراق بهادار آمریکا درگیر پرونده قضایی بود. به همین دلیل سازمان بورس اوراق بهادار آمریکا از ریپل شکایت کرد. بعد از آن هم صرافی کوین بیس که بزرگ ترین صرافی آمریکا و دومین صرافی بزرگ کل دنیا می باشد.

همچین صرافی های بزرگ دیگر آمریکایی ریپل را از لیست معاملاتی خودشان حذف کردند. و ارز ریپل در همین بحرلنی که در سال 2021 داشت. ریپل چون هنوز درگیر پرونده قضایی با سازمان بورس اوراق بهادار آمریکا بود. سرمایه گذار ها روی این ارز دیجتال سرمایه گذاری نکردند. و همین باعث شد که ریپل نتواند سقف قیمتی جدیدی برای خودش ثبت کند.

توجه کنید که ریپل که در حال حاضر در رتبه 7 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. با وجود اینکه نتوانست سقف قیمتیخود در سال 2018 را بشکند. هنوز در رتبه 7 این سایت قرار دارد. هنوز در واقع نهنگ ها و سرمایه گذاران خود را دارد. که یک زکانی ریپل در سایت کوین مارکت کپ در رتبه 2 قرار داشت. و از اتریوم هم بالا تر بود.

آینده و اخبار ارز دیجتال ریپل
آینده و پتانسیل ارز ریپل

پتانسیل ارز دیجیتال ریپل

برای آگاهی از اخبار ارز دیجیتال ریپل، به این اساره کنیم که ما از ارزهای دیجیتال مختلف حرف می زنیم. برای مثال یک ارز دیجتال را معرفی می کنیم و ومیگوییم با این ارز در این بازه می توانید NFT بخرید یا بفروشید. یعنی برای استفاده در آن بازه از این ارز دیجیتال استفاده می شود و آن ارز دیجتال دچار رشد قیمتی بالایی می شود. ولی ارز دیجیتال ریپل، ارزی است که در کل دنیا برای مبادلات از آن استفاده کنند. که در واقع هدفشان این است که نحوه کار بانک ها را تغییر بدهند. ریپل یک سری تفاوت ها با ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین دارد. بیت کوین میخواهد بانک را عملا حذف کند و همه چیز همتا به همتا باشد. اما ریپل بر این اعتقاد است که بانک ها به خودی خود بد نیستند ولی نوه کار کردن بانک ها را قبول ندارد. و در واقع در معاملات بانکی میخواهد کمک کننده باشد. برای مثال حذف کارمزد و … در انتقال پول از کشور های مختلف به یکدیگر.

سوالات متدوال

  1. ارز ریپل چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟
    بیت کوین میخواهد بانک را عملا حذف کند و همه چیز همتا به همتا باشد. اما ریپل بر این اعتقاد است که بانک ها به خودی خود بد نیستند ولی نوه کار کردن بانک ها را قبول ندارد. و در واقع در معاملات بانکی میخواهد کمک کننده باشد. برای مثال حذف کارمزد و … در انتقال پول از کشور های مختلف به یکدیگر.
  2. چرا ریپل نتوانست سقف قیمتی سال 2018 خود را بشکند؟
    . دلیل اصلی این موضوع، آن است که ریپل با سازمان بورس اوراق بهادار آمریکا درگیر پرونده قضایی بود. به همین دلیل سازمان بورس اوراق بهادار آمریکا از ریپل شکایت کرد. بعد از آن هم صرافی کوین بیس که بزرگ ترین صرافی آمریکا و دومین صرافی بزرگ کل دنیا می باشد.
  3. رتبه ارز ریپل هم اکنون در سایت کوین مارکت کپ چند است؟
    از جمله مهم ترین اخبار ارز دیجیتال ریپل، می توان به این موضوع اشاره که ارز دیجتال ریپل در حال حاضر در رتبه هفتم سایت coinmarketcap قرار دارد.
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمام کامنت ها