اشتباهات رایج آپدیت مرج اتریوم

اکسچنجر » اشتباهات رایج آپدیت مرج اتریوم
درباره برنامه های هوشمند در اتریوم
تعداد بازدید : 302

با توجه به استقبال بیش از حد از خرید اتریوم در بین مردم و افراد علاقه مند به زمینه ارز های دیجیتال، در این مقاله از سایت اکسچنجر می خواهیم به بررسی اشتباهات رایج آپدیت مرج اتریوم بپردازیم.

اولین اشتباه رایج آپدیت مرج اتریوم

هزینه کارمزدهای اتریوم پس از ادغام کاهش می‌یابد یکی از بزرگترین تصورات اشتباه رایج میان سرمایه‌گذاران این است که به‌روزرسانی ادغام هزینه گس یا کامزد تراکنش اتریوم را کاهش می‌دهد. با این که کاهش کارمزدها در صدر فهرست خواسته‌های هر سرمایه‌گذاری قرار دارد، ادغام تنها قرار است مکانسیم اجماع در بلاک چین اتریوم را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. کاهش هزینه‌های گس اتریوم نیازمند کار روی افزایش ظرفیت و توان شبکه است. در حال حاضر، جامعه توسعه‌دهندگان اتریوم روی یک نقشه راه با محوریت فناوری رول آپ کار می‌کنند تا هزینه تراکنش‌های شبکه را کاهش دهند.

 اشتباه دوم

تراکنش‌های اتریوم پس از ادغام سریع‌تر خواهند شد شبکه بیکن چین به اعتبارسنج‌ها اجازه می‌دهد تا هر ۱۲ ثانیه یک بلاک جدید را منتشر کنند، در حالی که این زمان در شبکه مبتنی بر اثبات کار فعلی حدود ۱۳.۳ ثانیه است. اما باید گفت بهتره تصور کنیم که تراکنش‌های اتریوم به‌طور محسوسی سریع‌تر نخواهند شد. توسعه‌دهندگان اتریوم بر این باورند که انتقال به اثبات سهام باعث افزایش ۱۰درصدی سرعت تولید بلاک‌های این شبکه می‌شود. بنابراین، این افزایش سرعت آن‌قدر جزئی است که احتمالاً کاربران متوجه‌ آن نخواهند شد. که این هم از اشتباهات رایج آپدیت مرج اتریوم بود. در کنار این موضوع، قرار است این شبکه در آینده از فناوری شاردینگ استفاده کند تا از این طریق مقیاس‌پذیری خود را ارتقا دهد؛ اما راه‌اندازی شاردینگ هم بعد از به‌روزرسانی مرج و احتمالاً سال ۲۰۲۳ انجام خواهد شد.

خرید اتریوم
خرید ارز دیجیتال اتریوم

سومین اشتباه رایج آپدیت مرج اتریوم

ادغام باعث ایجاد وقفه در کار شبکه اتریوم خواهد شد و این یکی از اشتباهات رایج آپدیت مرج اتریوم در برابر شایعاتی که نتایج مثبتی را برای ادغام اتریوم متصور هستند، باور نادرستی هم وجود دارد که می‌گوید این به‌روزرسانی برنامه‌ریزی‌شده، برای لحظه‌ای بلاک چین اتریوم را از کار خواهد انداخت. توسعه‌دهندگان اتریوم اما، انتظار وقوع هیچ مشکل و وقفه‌ای را در جریان این به‌روزرسانی ندارد؛ زیرا صرفاً نحوه ساخت بلاک‌ها با استفاده از اثبات کار به استفاده از اثبات سهام تغییر می‌کند.

اشتباه شماره ۴

سهام‌گذاران می‌توانند بلافاصله بعد از به‌روزرسانی اترهای خود را برداشت کنند تمام اتریوم‌های سهام گذاری شده در قالب توکنی به نام استیکِد اتر (stETH) که پشتوانه یک‌به‌یک نسبت به اتریوم دارد، در حال حاضر در زنجیره بیکن قفل‌ شده‌اند. با اینکه کاربران دوست دارند پس از ادغام، دارایی‌های سهام‌گذاری‌شده خود را برداشت کنند، جامعه توسعه‌دهندگان این شبکه تأیید کرده است که امکان انجام این کار بلافاصله پس از به‌روزرسانی مرج وجود نخواهد داشت. برداشت توکن‌های stETH سهام‌گذاری‌شده پس از به‌روزرسانی بزرگ بعد از ادغام، یعنی به‌روزرسانی شانگهای شدنی خواهد بود. در نتیجه، دارایی‌های کاربران حداقل ۶ تا ۱۲ ماه پس از ادغام، قفل‌شده باقی خواهند ماند. این هم یکی دیگر از اشتباهات رایج آپدیت مرج اتریوم بود.

آشنایی با اتریوم

اشتباه شماره ۵

از اشتباهات رایج آپدیت مرج اتریوم می توان به این اشاره کرد که اعتبارسنج‌ها نمی‌توانند تا پیش از به‌روزرسانی شانگهای پاداش‌های خود را برداشت کنند در حالی که سرمایه‌گذاران تا زمان به‌روزرسانی شانگهای امکان برداشت توکن‌های stETH خود را ندارند، امکان برداشت پاداش‌های مربوط به کارمزدها و «حداکثر ارزش قابل‌استخراج» یا «MEV» به‌دست‌آمده از تأیید اعتبار بلاک‌های شبکه اتریوم، بلافاصله پس از ارتقای مرج، برای اعتبارسنج‌ها فراهم است. از آنجا که پس از به‌روزسانی مرج، پاداش اعتبارسنج‌های شبکه دیگر در قالب توکن‌های تازه‌منتشرشده و جدید نیست، بدون دیرکرد در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

فناوری «zkEVM»، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری جدید برای اتریوم است که به این شبکه اجازه می‌دهد تا از نظر توان عملیاتی تراکنش‌ها، از سیستم پرداختی شرکت ویزا (Visa) پیشی بگیرد. این راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری هزینه کارمزدهای اتریوم را تا ۹۰درصد کاهش می‌دهند و توان عملیاتی شبکه را به ۴۰ تا ۵۰ تراکنش در ثانیه افزایش خواهند داد. در این مقاله سعی کردیم به طور واضحی اشتباهات رایج آپدیت مرج اتریوم را بررسی کنیم.

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمام کامنت ها