خرید دوج کوین(قیمت لحظه ای دوج کوین با ابزار های تحلیل)

خرید رمز ارز دوج کوین از وبسایت اکسچنجر پرو با بهترین قیمت و شرایط فروش

 • دوج کوین (DOGE)
 • قیمت زنده
  $0.0738
 • 24h%
  0.00%
 • مارکت کپ
  N / A
 • حجم بازار
  $0
 • موجودی انبار
  N / A DOGE
 • رده
  7
پرداختی
ارز
دریافتی
تومان
Technical Analysis

خرید دوج کوین - فروش dogecoin- doge- اکسچنجر پرو
خرید و فروش دوج کوین

خرید دوج کوین "جنجالی ترین میم کوین"

امروزه میم کوین های بسار زیادی در بازار به وجود آمده اند که هر یک از آنها در تلاش اند تا خود را نسبت به دیگر میم کوین ها برتر دانند، از جمله یکی از آنها خرید دوج کوین می باشد. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در رشد و پیشرفت ارز دیجیتال دوج کوین بعد از ایلان ماسک، سرمایه گذاران خرد می باشند. این سرمایه گذاران با خرید فروش دوج کوین های خود در رقم های بسیار بالا، توانسته ند، جنجال بسیاری در نمودار قیمتی این ارز پر حاشیه به وجود آورند. اما اگر شما قصد سرمایه گذاری و یا خرید دوج کوین را دارید باید بسیار محتاطانه در این زمینه عمل کنید. چراکه این ارز دیجیتال بسیار تحت تاثیر سخنان و یا افراد محبوب و یا معروف موجود در شبکه های اجتماعی می باشد. مانند ایلان ماسک!

مدتی است که خرید وفروش دوج کوین بر سر زبان مردم افتاده است، مردم آن را راهی برای چند برابر کردن سرمایه شان میدانند. موضوعی که باعث شد خرید وفروش دوج کوین بر سرزبان ها بیافتد، توئیت های منتشرشده از ایلان ماسک ( دومین فرد ثروتمند در دنیا ) بود که موجب شد قیمت دوج کوین در مدت زمان خیلی کم، بیش از۱۰ برابر افزایش یابد.

خرید و فروش ارز دیجیتال ازجمله خرید و فروش دوج کوین درصورتی که با تحلیل و ارزیابی همراه باشد، میتواند یک سرمایه گذاری مطمئن و پرسود باشد، در بازار رمزارزهای و ارزهای دیجیتال، زمان حکم طلا را دارد.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین یا دوژ کوین (dogecoin) یک شبکه برای انتقال ارزش و پول می باشد و واحد اختصاری آن (doge) است. دوج کوین یک  ارز دیجیتال از نوع رمز ارز بوده و مبتنی بر (luckycoin) میباشد.

دوج کوین رمز ارز پایه غیرمتمرکز ومنبع باز(open  soure) می باشد. دوج کوین در سال ۲۰۱۳، زمانی که از پیدایش بیت کوین 4سال میگذشت، توسط برنامه نویس هایی به نام های : اورگان وجکسون پالمر که در ان زمان عضو شرکت ادوبی (Adobe) بود از سیدنی استرالیا، بیلی مارکوس از پورتلند که عضو شرکتibm بود، به عنوان یک ارز سرگرمی، ایجاد شده است.

بنیان گذاران دوج کوین معتقد بودند که دنیای ارزها نباید بیش از حد جدی بوده و فقط به پول محدود گردد، بنابراین تصمیم گرفتند که کوینی برای ایجاد سرگرمی، درست کنند. شکل املایی و تلفظ لغت دوج کوین ( dogecoin) از یک برنامه اینترنتی با محتوای طنز، برگرفته شده است.

یکی از شخصیت های این برنامه، کلمه dawg که معنی دوست صمیمی میدهد را، به اشتباه به شکل دوج (doge) تلفظ میکند؛ از طرفی نام و ایده لوگوی دوج کوین از نژاد سگی به نام (شیبا اینو =shiba inu) گرفته شده، در واقع کلمه دوج و عکس سگ شیبا اینو به عنوان میم (meme) یا همان طنز اینترنتی شناخته میشده که افراد برای نوشتن متن های خنده دار از این ها استفاده میکردند که بعدها نام دوج کوین را تلفیقی از آنها قرار دادند.

از انجایی که دوج کوین برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر، در ابتدا برای سرگرمی به وجود امدند و هدف خاصی از خلق انها وجود نداشت، آن را در درسته میم کوین ها (سکه های طنز گونه) طبقه بندی میکنند؛ همچنین دوج کوین، سردسته میم کوین ها به حساب می آید.

نکته اصلی راجب ارز دوج کوین این است که دوج کوین یک ارز تورمی میباشد و ارز رکودی نیست همچنین دوج کوین برخلاف سایر رمزارزهای پایه، بی نهایت قابل استخراج است؛ این ویژگی به این معنی است که محدودیتی در تعداد سکه های در گردش و همچنین خرید و فروش دوج کوین وجود ندارد.

تفاوت دوج کوین و بیت کوین در چیست؟

نحوه پیاده‌سازی دوج کوین اخلاف زیادی با لایت کوین دارد به این صورت که  زمان ساخت هر بلوک دوج کوین هر ۱ دقیقه می باشد ولی این زمان برای لایت کوین هر ۲٫۵ دقیقه می باشد؛ این ها به این معنی می باشند که تراکنش‌ها و تأییدهای دوج کوین سریع‌تر می باشد و علاوه‌بر سرعت تراکنش سریع ذکر‌شده، کارمزد تراکنش دوج کوین ناچیز و ۰٫۰۱ دلار است؛ بنابراین، از دید کاربران جذابتر بنظر می اید.

دوج کوین برخلاف بیت کوین، به‌جای الگوریتم رمزنگاری SHA-256 از الگوریتم رمزنگاری Scrypt استفاده می کند که این کار باعث می شود مصرف برق ماینینگ کاهش پیدا کند. اولین ارز دیجیتالی که ازاین الگوریتم یعنی الگوریتم رمزنگاری scrypt استفاده کرد لایت کوین بود.
دوج کوین مانند بیت کوین، مبتنی بر استخراج یا همان اثبات کار هست.

دوج کوین بی نهایت قابل استخراج میباشد بنابراین محدودیتی در خرید و فروش دوج کوین وجود ندارد، درصورتی که درنهایت فقط بیست و یک میلیون واحد بیت کوین استخراج خواهد شد.

توسعه دهندگان ارز دوج کوین، برای ایجاد این ارز دیجیتال از کد یک ارز دیجیتال دیگر به نام لاکی کوین استفاده کرده اند ، بنابراین درواقع دوج کوین از لاکی کوین فورک شده است .

از طرف  دیگر لاکی کوین از لایت کوین فورک شده است و لایت کوین ، انشعابی از بیت کوین می باشد .
لاکی کوین مانند لایت کوین وبیت کوین یک سیستم پاداش بلاک تصادفی دارد یعنی معلوم نبود که یک ماینر به چه میزان برای هر بلاک پاداش میگیرد ، که این پاداش میتواند بین صفر تا هزاران واحد باشد ؛ بنبان گذاان پروژه دوج کوین هم این ویژگی را برای دوج کوین قرار دادند تا بلکه تصادفی بودن پاداش ، ماینرهای دوج را آزار داده و مانع این شود که کاربران از آن به عنوان یک راهکار پرداخت بلندمدت استفاده نمایند.

مقایسه دوج کوین و بیت کوین

آیا نامحدود بودن دوج کوین، میتواند منجر به تورم شدید گردد؟

در کنار این اعتقاد که نامحدودبودن عرضه این ارز دیجیتال، آن را به یک ارز تورمی تبدیل میکند، این نکته را باید درنظر گرفت که تعداد واحدهایی که هرسال استخراج میگردد محدود می باشد، بنابراین این ارز دیجیتال نرخ تورمی تقریبا ثابتی را در سال دارد.

چه چیزهایی باعث محبوبیت دوج کوین گردید؟

دوج کوین حامیان بسیار زیادی دارد، محبوبیت این ارز دیجیتال از همان ابتدا اغاز گردید به شکلی که بعد از یک ماه پس از معرفی پروژه، وب سایت رسمی این ارز دیجیتال بیشتر از ۱میلیون بازدید داشت. این مجبوبیت را از لوازم شخصی و لوازم منزل طرفداران که منقوش به لوگوی دوج کوین هستند، میتوان احساس کرد.

محبوبیت دوج کوین

دوج کوین به پول خودمانی معروف میباشد، علت این رویداد اقدامات خیرخواهانه اعضای دوج کوین می باشد. آنها بارها با کمک های مالی براهی خیریه و اهداف کمک رسانی و حمایتی، نام پروژه خود را وارد رسانه ها بزرگ اجتماعی کردند . برا مثال:

سال ۲۰۱۴: جمع اوری ۵۰هزار دلار دوج کوین برای تیم ملی بابسلد (سورتمه‌سری) کشور جامائیکا تا اعضای آن بتوانند در المپیک زمستانی سوچی شرکت کنند.

۲۲ مارس سال ۲۰۱۴ -۲ فروردین ۱۳۹۳- مصادف با روز جهانی آب: جمع آوری ۳۰ هزار دلار برای ساخت چاه‌های آب آشامیدنی در دره تانا که در کشور کنیا واقع شده است.

مارس ۲۰۱۴ : پرداخت ۵۵ هزار دلار، برای جمایت از یک راننده نسکار (NASCAR) به نام جاش وایز (Josh Wise) ؛ که این راننده در ماشینی با نماد دوج کوین مسابقه خود را به انجام رساند!

جمع آوری پول برای خیریه از طریق پلتفرم ردیت مثل :«جوراب برای بی‌خانمان‌ها» (SocksForTheHomeless)  و «پیتزای دوج» (DogePizza) .

یکی دیگر از مزایای دوج کوین که موجب محدودیت آن گشته ، کاربرد در پرداخت های کوچک می باشد بنابراین، از آن همیشه بعنوان یک روش پرداخت ارزان و سریع یاد شده است.

دوج کوین به علت عرضه شدن در زمان مناسب، رشد قابل توجهی داشت. درست در زمانی که در چین، بیت کوین دچار ممنوعیت شد و بیت کوین در روند نزولی قرا گرفت، دوج کوین در شبکه اجتماعی ردیت مطرح گردید، زمانی که بیت کوین نصف ارزش خود را از دست داده بود، دوج کوین توانسته بود که ۵۴درصد در یک روز رشد کند.

حمایت افراد مشهوری مانند: مدیرعامل تسلا ، ایلان ماسک، کارول باسکین (Carole Baskin) ستاره سریال «ببر پادشاه» در نتفلیکس، جین سیمونز (Gene Simmons) خوانندهٔ اصلی گروه کیس، مارک کوبان میلیاردر مشهور، کای گرین (Kai Greene) بدن‌ساز حرفه‌ای و اسنوپ داگ و لیل یاچی (Lil Yachty) رپر‌های آمریکایی؛ موجب محبوبیت دوج کوین در ببین مردم گردید. البته

بین حمایت افراد مشهور و سلبریتی ها ومجبوبیت مردم یک رابطه دوطرفه وجود دارد به این صورت که مجبوبیت در بین مردم نیز موجب حمایت افراد مشهور میگردد.

همه مواردی که نام برده شده در کنار هم، دست به دست هم دادند تا دوج در بین مردم مجبوبیت زیادی به دست آورد و خرید و فروش دوج کوین بر سر زبان آنها بیافتد.

کد نوشته شده برای دوج کوین چیست؟

در ابتدا توضیح دادیم که کد نوشته شده برای بیت کوین در دوج کین هم استفاده شده است . دوج کوین و بیت کوین با زبان ++C نوشته شده ند. این پروتکل تحت مجوز متن‌باز MIT می باشد که بدون محدودیت امکان کپی کردن، تغییر، انتشار، توزیع ، زیر مجوز دادن و فروش کپی‌های پروتکل را می‌دهد.

نحوه کار دوج کوین به چه صورت است؟

همانگونه که در ابتدا توضیح دادیم درواقع دوج کوین از لاکی کوین (Luckycoin) فورک شده است و از طرفی لاکی کوین از لایت کوین (Litecoin)   فورک شده است و لایت کوین ، انشعابی از بیت کوین می باشد یعنی در نهایت لاین کوین فورکی روی بلاک چین بیت کوین می باشد ؛ دوج کوین مانند بیت کوین و لایت کوین استخراج میشود و از الگوریتم گواهی اثبات کار (pow  ) استفاده می کند.

بنابراین فناوری اساسی دوج کوین مبتنی بر لایت کوین است و ماینر(رایانه )های «LTC» حتی قادر به استخراج آن با استفاده از اثبات کمکی کار (POW) می باشند.

این سوئیچ به ماینرها این اجازه را می‌دهد که معاملات دوج کوین را با استفاده از توان محاسباتی خود برای حل معادلات پیچیده پردازش کنند؛ و پس از حل معادله ، بلوک جدیدی به شبکه اضافه میگردد و ماینر با دوج جایزه دریافت میکند.

این سیستم پاداش، دارای دو هدف می باشد :

 • تشویق ماینرها برای اختصاص دادن قدرت محاسبات برای تکمیل معاملات در بلاک‌چین این ارز رمزپایه
 • ایجاد دوج جدید است که توسط ماینرها یا رایانه ها توزیع می‌شود.

بلاک چیست؟ بلاک چین چیست؟ و کاربرد مرورگر بلاک چین چیست؟

استفاده از فناوری بلاک چین امنیت شبکه را تامین میکند . در واقع بااستفاده از بلاک چین ، میتوان مطمئن شد که تراکنش ها غیرقابل برگشت و غیرقابل تغییر هستند.

مرورگر بلاک چین

بخش زیادی  از رمزارزها براساس بلاک چین ساخته شده‌اند ، بلاک چین یک دیتابیس غول پیکر می باشد که اطلاعات تراکنش‌ها در آن ذخیره میگردد ؛ بنابراین تمام تراکنش‌های دوج کوینی نیز در بلاک چین این رمز ارز ثبت میگردند ؛ داده‌های این دیتابیس بزرگ در یک مکان خاص قرار ندارند بلککه این داده‌ها روی هزاران رایانه‌  که نود (Node) نامیده می‌شوند ، قرار دارند و به همین خاطر است که بلاک چین یک شبکه غیر متمرکز می باشد .
مرورگر بلاک چین به کاربران این امکان را می‌دهد تا درمورد بلوک‌های استخراج‌شده و تراکنش‌هایی که اخیرا روی بلاک‌چین انجام شده ، به جست‌وجو بپردازند. پیگیری تراکنش از مهم‌ترین ویژگی مرورگر بلاک‌چین برای کاربران می باشد .

هر بلاک بخشی از یک بلاک چین  می باشد و مجموعه ای از داده ها و اطلاعات مربوط به تراکنش های دوج کوین را دارد . به زبان دیگر بلاک ها فایل هایی میباشند که اطلاعات مربوط به تراکنش دوج کوین را به طور دائمی ثبت می نمایند ، بلاک ،اخرین معاملات دوج کوین و انهایی که وارد بلاک قبلی نشده اند  را ثبت میکند. در واقع بلاک مثل یک برگه سفید میباشد که روی ان برگه میتوان هرچیزی رانوشت و در بلاک چین   ، روی بلاک ها داده های مربوط به تراکنش ها نوشته شده است .

با کامل شدن یک بلاک، راه برای شروع استخراج بلاک بعدی باز میگردد و بلاک قبلی بسته میگردد . نکته ای که وجود دارد این است که امکان تغئیر، اضافه کردن و کم کردن هیچ گونه تراکنشی در بلاک های قبلی وجود ندارد.

بلاک ها را ماینر ها (ِرایانه های استخراج کننده ارز) میتوانند ایجادکنند.

همانطور که اشاره گردید عملکرد شبکه دوج‌کوین بسیار شبیه به بلاک‌چین بیت‌کوین می باشد . شما میتوانید با خواندن مثال زیر راحت تر متوجه عمکرد دوج کوین گردید :

شما فرض کنید که قصد دارید از ایتالیا ۲۰ دوج برای خواهرتان در آلمان ارسال کنید . برای انجام این کار فرآیند صورت گرفته ؛ به این شکل می باشد که شما ابتدا ۲۰ دوج برای خواهرتان ارسال می کنید ؛ سپس نودها در بلاک چین دوج کوین حساب شما را بررسی می کنند تا مطمئن شوند شما در حساب خود ۲۰دوج دارید و درصورت تایید بیش از نصف نود های شبکه یعنی بیش از ۵۱ درصد آنها ، تراکنش تایید و به لاک چین اضافه میگردد ؛ در گام آخر ۲۰ دوج به آدرس کیف پول خواهرتان ارسال میشود و او آن ها را دریافت می کند.

وابستگی دوج کوین به لایت کوین

همانطور که اشاره کردیم دوج کوین برخلاف بیت کوین، به‌جای الگوریتم رمزنگاری SHA-256 از الگوریتم رمزنگاری اسکریپت یا Scrypt استفاده می کند  که این کار باعث می شود مصرف برق ماینینگ کاهش پیدا کند. اولین ارز دیجیتالی که ازاین الگوریتم یعنی الگوریتم رمزنگاری scrypt استفاده کرد لایت کوین بود بنابراین دوج کوین برای فرایند ماینینگ خود به لایت کوین وابسته می باشد.

شبکه دوج کوین از شبکه استخراج ترکیبی (Merge mining) استفاده می کند ، یعنی در حال حاضر دوج کوین از قدرت پردازش شبکه لایت کوین استفاده می نماید ، بنابراین اگر کسی بخواهد دوج استخراج کند ، باید به سراغ لایت کون برود ؛ به همین دلیل است که ماینرهای لایت کوین در حین استخراج ، علاوه بر اینکه لایت کوین به دست می آورند ، واحدهای دوج هم به دست می اورند.

علت روی آوردن دوج کوین به شبکه استخراج ترکیبی  ، پایین آمدن قیمت دوج در اواسط سال ۲۰۱۴ بود . در آن زمان سودآوری دوج کوین تا حد زیادی از دست رفته بود و جامعه نگران حمله ۵۱ بود (حمله ۵۱ درصد هنگامی رخ میدهد که یک ماینر خرابکاربتواند بیش از ۵۰درصد قدرت پردازش شبکه را به دست بیاورد، که آن ماینر بااین کار میتواند لاک چین را به نفع خودش دستکاری نماید.) ؛بنابراین شبکه دوج کوین از شبکه استخراج ترکیبی استفاده کرد .

بنابراین با همه این اوصواف امنیت شبکه دوج کوین نسبت به اوایل ایجاد آن ، شرایط بسیار بهتری را دارد که این خود دلیلی بر افزایش تقاضای خرید و فروش دوج کوین بین مردم میگردد.

مقایسه ارزهای اتریوم، بیت کوین و دوج کوین

استخراج دوج کوین

در واقع به دریافت دوج کوین به عنوان پاداش توسط نودها در ازای کاری که نودها انجام میدهند یعنی بررسی و تایید تراکنش ها را ، فرآیند استخراج یا ماینینگ میگویند. پس در واقع استخراج دوج کوین ، همان دریافت دوج کوین به عنوان پاداش برای نودهایی می باشد که این پاداش به کاربرانی داده می شود که تراکنش هارا  چک و تایید می کنند و سعی میکنند بلاک جدید را سریعتر از سایر نودها به بلاک چین اضافه کنند.

دوج کوین بر اساس الگوریتم اثبات کار یا  pow (proof of work) یاهمان ماینینگ (استخراج) کارمیکند . این الگوریتم دربیت کوین هم وجود دارد. در واقع دوج کوین و بیت کوین به ماینرهایی نیاز دارد تا تراکنش های ان را تایید و با قدرت پردازش سخت افزارهایشان جلوی دستکاری شبکه را بگیرند. در واقع این معنا را دارد که هر نود باید معادلات پیچیده‌ و مسئله ریاضی پیچیده ای را حل کند که این کار توسط انسان قابل انجام نمی باشد بلکه با استفاده از قدرت پردازشی رایانه‌اش این مسئله را حل کند و هر چقدر قدرت پردازشی بیشتری داشته باشد ، شانس او برای پیدا کردن سریعتر بلاک نیز بیشتر خواهد بود.

بلاک چین دوج کوین  الگوریتیمی برای استخراج دارد که این الگوریتم Script  (اسکریپت) نام دارد .  این الگوریتم نسبت به الگوریتم بیت کوین که SHA-256 می باشد ؛ قدرت پردازش کمتری نیازدارد.

الگوریتم لایت کوین نیز مانند دوج کوین ، اسکریپت می باشد و همانطورکه اشاره کردیم از سال ۲۰۱۴کاربران میتوانند ین دو ازر را همزمان باهم استخراج کنند.

اکنون پاداش استخراج دوج کوین به ازای هر بلاک ، ۱۰هزار دوج (معادل ۵۶۰ دلار) می باشد که زمان استخراج هر بلاک ۱دقیقه می باشد .
پاداش استخراج دوج کوین نسبت به بیت کوین بسیار کم و ناچیز می باشد چون پاداش بیت کوین چیزی در حدود ۳۵۰هزار دلار می باشد ؛ اما نکته ای که وجود دارد این است که سختی استخراج دوج کوین خیلی کمتر از بیت کوین بوده و این به معنی آسانتر بودن کسب پاداش های آن می باشد .
استخراج دوج کوین به دو صورت قابل انجام است:

 1. انفرادی: اگر قصد دارید به تنهایی دوج کوین استخراج کنید ، یافتن  بلاک و کسب پاداش ممکن است مدت زمان زیادی (هفته ها یا ماه ها ) طول بکشد ؛ همچنین برای استخراج انفرادی به قدرت پردازش فوق العاده‌ی نیاز خواهید داشت بنابراین اگر تازه کار هستید، پیوستن به یک استخر بهترین انتخاب برای شما است. البته دقت کنید که در استخراج انفرادی تمام پاداش به خود شما تعلق خواهد گرفت.
 2. مشارکتی ( استخرهای استخراج ) : منظور از استخر ماینینگ ، ماینرهایی هستند (افراد مختلف) که قدرت پردازش رایانه و دستگاه‌‌های استخراج خود شان را بایکدیگر به اشتراک می‌گذارند ، این کار شانس حدس زدن بلاک را افزایش داده و موجب میگردد که در مدت زمان کمتری به پاداش برسند. نحوه کار به این شکل است که اگر عضو یک استخر شوید بر اساس قدرت پردازشی که در اختیار استخر قرار می‌دهید ، سهمی از پاداش بلاک‌های یافت شده توسط آن دریافت می کنید . این نکته را  به یاد داشته باشید که استخرها از پاداش اعضا کارمزد کسر می‌کنند .
 3. استخراج ابری (Cloud Mining) : دراین روش شما با یک شرکت که خدمات ماینینگ دوج کوین ارائه می‌کند، قرارداد می‌بندید و از آن‌ شرکت قدرت پردازش میخرید . نکته قابل توجه در این روش ، کلاهبرداری های متعددی است که در این حیطه انجام میشود ، بنابراین یافتن یک شرکت استخراج ابری معتبر ، نسبتا دشوار می باشد . اما مزیتی که دارد این است هرماه میزان مشخصی از دوج کوین را بدون دردسر دریافت  می نماید .

دستگاه های مورد نیاز برای ماینینگ دوج  کوین:

 • پردازشگر کامپیوتر(CPU): برای cpu  نرم افزار cpuminer پیشنهاد داده میشود، که برای آشنایی با فرآیند استخراج به کاربران مفید است.
 • کارت گرافیک (GPU): نرم افزار های CudaMiner  CGminer و EasyMiner  (مناسب تازه کارها) را پیشنهاد می کنیم.
  استفاده از دستگاه‌های استخراج ASIC: نرم افزار MultiMiner (از الگوریتم SHA-256 نیز پشتیبانی می‌کند)، EasyMiner و CGminer.
 • استخراج دوج کوین مانند خرید و فروش دوج کوین، یکی از راه های کسب دوج کوین می باشد.

والت (کیف پول) های دوج کوین

نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که بعد از خرید و فروش دوج کوین و یا استخراج آن شما باید آن را در جایی امن ذخیره و نگه داری کنید . از آنجایی که دوج کوین چیزی فیزیکی نیست و دیجیتالی است ، بنابراین کیف پول آن نیز دیجیتالی می باشد . کیف پول های دیجیتالی زیادی را در بازار داریم ولی شما باید در انتخاب کیف پول دقت بالایی داشته باشید ، چرا که امنیت کیف پول های دیجیتال با یکدیگر متفاوت است .  کیف پول های دیجیتال دو نوع هستند :

 • کیف پول نرم افزاری : دوج کوین کور، مولتی دوج ، تراست والت  ، اتمیک ، اکسودوس ، کیف پول موبایل دوج کوین.
 • کیف پول سخت افزاری : کیپ کی ، لجر و تزور.

توجه گردد که برای سرمایه گذاری های سنگین ، میتوانید برای داشتن امنیت بیشتر ، از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید.
خرید و فروش دوج کوین : در این بخش راجب خرید و فروش دوج کوین صحبت خواهیم کرد .
برای خرید و فروش دوج کوین ، ابتدا باید یک  سایت صرافی دیجیتال پیدا کنید؛

خرید و فروش دوج کوین از صرافی ایرانی : نکته ای که وجود دارد این است که در هنگام پیداکردن صرافی ایرانی گول کلاهبرداران را نخورید و از سایت های معتبر استفاده کنید . البته معمولا سایت های صفحه اول سرپ گوگل ، معتبر می باشند و تفاوتی که آنها بایکدیگر دارند مربوط به قیمت وکیفیت خدمات می باشد.

بنابراین برای اطمینان از اعتبار سایت صرافی که برای خرید و فروش دوج کوین از آن میخواهید استفاده کنید موارد زیر را چک کنید :
آدرس ، شماره تلفن ، قسمت (درباره ما) سایت صرافی ، سابقه قعالبت ، نماد اعتماد .

والت دوج کوین

خرید دوج کوین در سایت های صرافی ایرانی ، با ریال و کارت بانکی صورت میگیرد وشما معمولا باید مراحل زیر را طی کنید :

 • ساخت حساب کاربری
 • انجام تایید هویت
 • ارتقا سطح حساب کاربری ، باهدف دسترسی به امکانات سایت اعم از میزان واریز و برداشت
 • ارائه آدرس کیف پول دیجیتال خودتان تا بعد از خرید دوج کوین برای شما ارسال شود.

شارژ حساب کاربری : این مرحله به صورت پرداخت آنلاین و یا از طریق درگاه صورت میگیرد . بهتر است برای تسریغ در انجام فرآیند خرید دوج کوین از روش آنلاین استفاده  کنید.

ثبت سفارش  : در این مرحله شما حجم دوج کوین مورد نظر و قیمت دوج کوین را بر واحد تتر وارد کرده و دکمه ثبت را می فشارید ، سپس هنگامی که قیمت بازار به قیمت پیشنهادی شما رسید ، یا فروشنده ای با قیمت و حجم مورد نظر شما پیدا شد ، سفارش را قبول کرده و فرآیند خرید نهایی می شود.

برای فروش دوج کوین نیز شما باید حساب کاربری ساخته و وارد آن گردید ، سپس در خواست خود را برای فروش دوج کوین به ثبت برسانید ؛ بعد از فروش دوج کوین ، پول شما به ریال به شماره حسابی که داده اید واریز میگردد.

نکته ای که در خرید و فروش دوج کوین حائز اهمیت می باشد نزدیک بودن قیمت خرید و قیمت فروش می باشد که این نشانه‌ای از سلامت معاملات در حال انجام بازار می باشد. حجم سفارش‌های در حال انجام بازار به معامله‌گر این امکان را می‌دهد تا معامله گگر بتواند حجم مورد‌نظر را با حداقل و یا حداکثر سقف معاملاتی به انجام برساند.

خرید وفروش دوج کوین از صرافی های خارجی : گاها این اتفاق ممکن است رخ دهد که بعضی از صرافی های ایران دوج کوین را در فهرست ارزهایشان ندارند و یا نقدینگی پایینی دارند و یا هزینه تمام شده خرید از انها زیاد است ؛ شما دراین شرایط میتواند از سایت های ایرانی تتر بخرید و آن را در صرافی های خارجی مثل کوکوین به دوج کوین یا هر ارز دیگری تبدیل کنید.

دقت کنید که به علت تحریم های موجود، صرافی های خارجی، کاربران ایرانی را ازاین فعالیت ها از جمله خرید وفروش دوج کوین منع کرده اند، ولی بااین وجود ایرانی ها با انجام اقداماتی از جمله تغییر آی پی در صرافی های خارجی مثل کوکوین هم فعالیت می کنند ولی این نکته را فراموش نکنید که در صورتی که تنها یکبار عملکردهای شما نشان دهد که شما از آی پی ایران فعالیت دارید و یا یک ایرانی هستید، مجوز دسترسی شما لغو شده و تمام سرمایه ها و دارایی های دیجیتالتان از بین می رود .

موارد استفاده از Dogecoin

دوج کوین از چند جهت کلیدی با بیت کوین و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال متفاوت است. برای یک چیز، محدودیت محدودی برای تعداد Dogecoin هایی که می توان تولید کرد وجود ندارد. بیت کوین چنین سقفی دارد و کمبود نسبی آن در استفاده گسترده از آن به عنوان یک سرمایه گذاری سوداگرانه نقش دارد. دوج کوین کمتر یک فرصت سرمایه گذاری و بیشتر یک ارز واقعی است. این سکه در ابتدا به عنوان وسیله ای برای پاداش دادن به کاربران در رسانه های اجتماعی و سایر پلتفرم ها عمل می کرد. استفاده عملی از Dogecoin به عنوان یک ارز می تواند رشد بالقوه آن را به عنوان یک سرمایه گذاری سوداگرانه محدود کند، اما همچنین می تواند به آن ثبات دهد.

پیش بینی قیمت Dogecoin

بازارهای ارزهای دیجیتال بی ثبات هستند و پیش بینی آن دشوار است و آشفتگی ماه مه 2022 نمونه اصلی آن است. با این حال، برخی هستند که هنوز چشم انداز خوش بینانه ای برای Dogecoin و سایر ارزهای دیجیتال دارند.

اگر قرار بود دوج کوین به یک ارز دیجیتال غالب تبدیل شود چه می شد؟

Dogecoin در حال حاضر یکی از رقبای اصلی به عنوان دهمین ارز دیجیتال در رتبه بندی ارزش بازار از 22 جولای است. با این حال، ارزش بازار 9 میلیارد دلاری آن بسیار کمتر از ارز دیجیتال غالب فعلی، بیت کوین، با بیش از 450 میلیارد دلار است. بیت کوین 42.2 درصد از بازار ارزهای دیجیتال فعلی را تشکیل می دهد و اتریوم با 18.42 درصد به دنبال آن است. بنابراین اگر Dogecoin به یک ارز دیجیتال غالب تبدیل شود چقدر می تواند ارزش داشته باشد؟ اگر Dogecoin واقعاً به یک ارز دیجیتال غالب تبدیل شود و با ارزش بازار اتریوم مطابقت داشته باشد، قیمتی در حدود 1.48 دلار خواهد داشت. اگر قرار بود از بیت کوین پیشی بگیرد، می توانست قیمتی معادل 3.41 دلار یا بالاتر داشته باشد.

در دنیایی که Dogecoin به یک ارز دیجیتال پیشرو تبدیل می‌شود، سرمایه‌گذاران می‌توانند شاهد افزایش سرمایه‌گذاری امروزی تا 5000 درصد باشند.

نتیجه گیری

خرید و فروش دوج کوین را برای سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری برای مدت زمان کوتاهی دارند ، پیشنهاد میکنم. شما میتوانید با تحلیل بازار این ارز، خرید و فروش و ماینینگ آن، سرمایه خود را در مدت کمی با سختی بسیار کمتر از بیت کوین، افزایش دهید.

ویژگی‌های دوج کوین

همانطور که میدانید تمامی ارز های دیجیتال دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشد که بدون شک دوج کوین نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد خیلی از دوستان هستند که تصور می کنند محبوبیت این ارز دیجیتال تنها به خاطر حمایت هایی است که از آن می شود.

اما این در حالی که دوج کن دارای ویژگی و مزیت های زیادی میباشد که به طور کلی مهمترین ویژگی های آن به شرح زیر می باشد.

• استخراج آسان

• سرعت بالای رشد

• دارای طرفداران زیاد از سراسر دنیا

• بدون محدودیت برای استخراج

• کارمزد پایین تراکنش

• سرعت بالای تایید تراکنش‌ها و انتقال

• مناسب برای پرداخت‌های خرد و اهدای جایزه

• حمایت توسط افراد مشهور و یک جامعه قوی تحت عنوان ارتش دوج

فروش دوج کوین

شما دوستان عزیزی که اقدام به خرید دوج کوین کرده‌ایم و اکنون تصمیم به فروش آن دارید ابتدا باید وارد بازار رمز ارز شوید و درخواست خود را برای فروش آن با مقدار معین به ثبت برسانید.

به خاطر داشته باشید که فرآیند فروش دوج کن به دو روش سفارش محدود و سفارش سریع امکان پذیر می باشد که در سفارش محدود پیشنهاد و تعیین قیمت برای فروش با شما می باشد اما تضمینی برای انجام آن وجود ندارد.

اما، برای فروش به روش سریع شما باید با توجه به قیمت لحظه‌ای دوج کوین و نوسانات جزئی این کار را انجام دهیم دقت داشته باشید که انجام معامله قطعی می باشد و با توجه به قابلیت فراهم جدید در بازار هایی که این کار را انجام می دهند شما میتوانید دوج‌کوین را به‌جز ریال به سایر ارزهای دیجیتال همچون تتر نیز تبدیل کنید تا بدون انتقال دادن دارایی‌های خود به بازارهای خارجی از کمترین نوسان بازار کسب درآمد کنید.

کارمزد معامله DOGE

یکی از مهمترین مواردی که در زمان خرید دوج کوین از صرافی باید به آن دقت زیادی داشته باشید مسئله مربوط به کارمزد آن میباشد.

کارمزد از مهمترین مواردی است که حتما باید در زمان خرید تمامی ارزهای دیجیتال مخصوصا دوج کوین به آن دقت داشته باشید.

هنگامیکه تصمیم به خرید یا فروش doge دارید باید بدانید که واریز، برداشت و انتقال آن برای شما کارمزد به همراه دارد.

برخی از صرافی ها هستند که تنها هزینه انتقال این ارز را به کیف پول شما از شما دریافت خواهند کرد و میزان کارمزد به خود شبکه تعلق دارد.

اما راه های دیگری هم برای انتقال دادن رمز ارز وجود دارد (پرفکت مانی و وبمانی)که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

قیمت دوج کوین

برای کسب اطلاع از قیمت دوج کوین باید بگوییم که قیمت این ارز دیجیتال دچار نوسانات زیادی شده است و شما می توانید برای خرید دوج کوین از صرافی از قیمت جهانی آن مطلع شده و سپس برای خرید تصمیم گیری کنید که دوج را بخرید یا بفروشید.

اما برای اینکه کمی کار شما را آسانتر کنیم باید بگوییم که شما می توانید قیمت دوج کوین را در سه حالت زیر در وب سایت های معتبر مشاهده کنید.

1. حالت نرخ خرید از سایت

2. نرخ فروش به سایت

3. نرخ دلاری

باز هم یادآوری می کنیم که قیمت دوج کوین به صورت لجظه ای مدام در حال تغییر می باشد و اگر قصد خرید یا فروش آن ها را دارید باید قیمت آنلاین دوج را چک کنید.

نکاتی که باید قبل از خرید دوج کوین بدون احراز هویت از صرافی بانید

خرید دوج کوین در صرافی های معتبر به راحتی و در عرض چند ثانیه انجام پذیر می باشد اما نکته مهم اینجاست که قبل از خرید این ارز دیجیتال باید به یک سری موارد مهم توجه داشته باشید تا مشکلی برای شما در زمان خرید دوج کوین بدون احراز هویت از صرافی به وجود نیاید.

از مهمترین نکاتی که قبل از خرید ارز دوج کوین باید مد نظر داشته باشید موارد زیر می باشند.

• توجه داشتن به قیمت دوج کوین و تتر.( این کار باعث می شود که دوج را با قیمت مناسبترین خریداری کنید)

• دوج کوین در طول روز ممکن است دچار نوسان های زیادی شود. پس باید از این نوسانات استفاده کنید و دوج را با قیمت بهتری بخرید.

• چون ممکن است قیمت آن به طور ناگهانی پامپ یا دامپ داشته باشد. پس باید مواظب باشید.

• هنگام انتقال دوج کوین باید آدرس کیف پول معتبر و درستی را وارد کنید.

• در صورت وارد کردن آدرس اشتباه سرمایه شما از بین می‌رود و امکان بازگشت آن وجود نخواهد داشت.

• انتقال دوج کیف به کیف پول به صورت خودکار و با سرعت بالایی انجام می‌شود.

مزایای خرید و فروش دوج کوین در صرافی های معتبر

همانطور که در پاراگراف های قبلی هم اشاره کردیم دوج کوین دارای مزیت ها و ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشد که با توجه به آن ها بهتر و راحتر می توانید برای خرید دوج کوین از صرافی تصمیم گیری کنید.

همانطور که می دانید صرافی های زیادی هستند که در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون دوج کوین فعالیت دارند بنابراین با مراجعه به آن ها می توانید خرید یا فروش دوج کوین خود را انجام دهید.

در این بخش می خواهیم به چند مورد کوچک از مزایای خرید دوج کوین از صرافی های معتبر اشاره داشته باشیم.

1. امکان خرید و فروش دوج کوین در تمام طور روزهای هفته و به صورت ۲۴ ساعته وجود دارد.

2. کارمزد معاملاتی بسیار ناچیز است.

3. صرافی های معتبر دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشند و هر مشکلی داشتید می‌توانید فورا با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

4. می‌توانید دوج کوین را به صورت ریالی، تتر یا به وسیله جفت ارزها معامله کنید.

5. شما می‌توانید قیمت لحظه‌ای دوج کوین را مشاهده کنید و در محدوده دلخواه خود معامله را انجام دهید.

بهترین راه برای نگهداری ارز دیجیتال دوج کوین چه می باشد؟

اگر قصد نگهداری طولانی مدت از کوین های خود را دارید، کیف پول های سخت افزاری گزینه بسیار مناسبی می باشد. اما اگر قصد ترید(معامله) مستمر با ارزهای دیجیتال خود را دارید، بهتر است از کیف پول های نرم افزاری همچون تراست ولت و... استفاده نمایید.

آیا برای خرید دوج کوین بدون احراز هویت ممکن است؟
خیر، شما برای خرید ارز دیجیتال دوج کوین همانند دیگر ارز های دیجیتال باید حتما اقدام به احراز هویت در صرافی های ایرانی کنید.

 1. آیا ارز دیجیتال دوج کوین آینده خوبی دارد؟
  این یک مسئله ای بوده که نمی توان به صورت قطعی به آن پرداخت اما خود با انجام تحلیل های فاندامنتال و تکنیکال می توانید پاسخ این سوال را دریابید.
 2. آیا استخراج ارز دیجیتال دوج کوین به صورت انفرادی پر بازده است؟
  استخراج دوج کوین با داشتن سود بسیار خوب برای شخص شما بسیار خوب است اما برای استخراج انفرادی  به قدرت پردازش بسیار قوی ای نیاز داشته و همچنین ممکن است پیدا کردن بلاک ها و بدست آوردن هفته ها و یا حتی ماه ها به طول انجامد، در نتیجه اگر تازه در این حوزه وارد شده اید، توصیه می شود از استخر استخراج استفاده نمایید.
 3. آیا استخراج ارز دیجیتال دوج کوین غیر قانونی است؟
  درصورتی که بخواهید از ماینر استفاده کنید، احتیاج به مجوز داشته و اما اگر بخواهید از کامپیوتر های شخصی خود استفاده نمایید به مجوز نیازی نخواهید داشت.
 4. آیا کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال همواره درصدی ثابت است؟
  خیر عوامل بسیار زیادی می تواند در تعیین میزان کارمزد ارز دیجیتال تاثیر کذار باشد، که عبارت اند از صرافی و یا کیف پول مورد نظر، نوع شبکه از نوع ERC20، TRC20 و....