خرید و فروش دوج کوین (doge)

اکسچنجر » خرید و فروش دوج کوین (doge)
خرید و فروش دوج کوین
تعداد بازدید : 368

مدتی است که خرید و فروش دوج کوین بر سر زبان مردم افتاده است، مردم آن را راهی برای چند برابر کردن سرمایه‌شان می‌دانند. موضوعی که باعث شد خرید وفروش دوج کوین بر سرزبان‌ها بیافتد، توئیت های منتشرشده از ایلان ماسک (دومین فرد ثروتمند در دنیا) بود که موجب شد قیمت دوج کوین در مدت زمان خیلی کم، بیش از۱۰ برابر افزایش یابد. خرید و فروش ارز دیجیتال ازجمله خرید و فروش دوج کوین درصورتی که با تحلیل و ارزیابی همراه باشد، می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود می‌باشد، در بازار رمزارزهای و ارزهای دیجیتال، زمان حکم طلا را دارد.

اگر به دنبال خرید پرفکت مانی هستید با اکسچنجرپرو همراه باشید.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین یا دوژ کوین (dogecoin) یک شبکه برای انتقال ارزش و پول می باشد و واحد اختصاری آن (doge) است. دوج کوین یک  ارز دیجیتال از نوع رمز ارز بوده و مبتنی بر (luckycoin) میباشد. دوج کوین رمز ارز پایه غیرمتمرکز ومنبع باز (open  soure) می باشد. دوج کوین در سال ۲۰۱۳، زمانی که از پیدایش بیت کوین 4سال می‌گذشت، توسط برنامه نویس هایی به نام های: اورگان وجکسون پالمر که در ان زمان عضو شرکت ادوبی (Adobe) بود از سیدنی استرالیا، بیلی مارکوس از پورتلند که عضو شرکتibm بود، به عنوان یک ارز سرگرمی، ایجاد شده است.

بنیان گذاران دوج کوین معتقد بودند که دنیای ارزها نباید بیش از حد جدی بوده و فقط به پول محدود گردد، بنابراین تصمیم گرفتند که کوینی برای ایجاد سرگرمی درست کنند. شکل املایی و تلفظ لغت دوج کوین (dogecoin) از از یک برنامه اینترنتی با محتوای طنز برگرفته شده است.
یکی از شخصیت های این برنامه، کلمه dawg که معنی دوست صمیمی می‌دهد را به اشتباه به شکل دوج (doge) تلفظ می‌کند؛ از طرفی نام و ایده لوگوی دوج کوین از نژاد سگی به نام (شیبا اینو =shiba inu) گرفته شده در واقع کلمه دوج و عکس سگ شیبا اینو به عنوان میم (meme) یا همان طنز اینترنتی شناخته می‌شده که افراد برای نوشتن متن های خنده دار ازاین ها استفاده میکردند که بعدها نام دوج کوین را تلفیقی از آنها قرار دادند.

از انجایی که دوج کوین برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر در ابتدا برای سرگرمی به وجود امدند و هدف خاصی از خلق انها وجود نداشت، آن را در درسته میم کوین ها (سکه های طنز گونه) طبقه بندی میکنند؛ همچنین دوج کوین، سردسته میم کوین ها به حساب می آید.

نکته اصلی راجب ارز دوج کوین این است که دوج کوین یک ارز تورمی میباشد و ارز رکودی نیست همچنین دوج کوین برخلاف سایر رمزارزهای پایه، بی نهایت قابل استخراج است؛ این ویژگی به این معنی است که محدودیتی در تعداد سکه های در گردش و همچنین خرید و فروش دوج کوین وجود ندارد.

تفاوت دوج کوین و بیت کوین در چیست؟

نحوه پیاده‌سازی دوج کوین اخلاف زیادی با لایت کوین دارد به این صورت که زمان ساخت هر بلوک دوج کوین هر ۱ دقیقه می باشد ولی این زمان برای لایت کوین هر ۲٫۵ دقیقه می باشد؛ این ها به این معنی می باشند که تراکنش‌ها و تأییدهای دوج کوین سریع‌تر می باشد و علاوه‌بر سرعت تراکنش سریع ذکر‌شده، کارمزد تراکنش دوج کوین ناچیز و ۰٫۰۱ دلار است؛ بنابراین، از دید کاربران جذابتر بنظر می اید.

دوج کوین برخلاف بیت کوین، به‌جای الگوریتم رمزنگاری SHA-256 از الگوریتم رمزنگاری Scrypt استفاده می کند  که این کار باعث می شود مصرف برق ماینینگ کاهش پیدا کند. اولین ارز دیجیتالی که ازاین الگوریتم یعنی الگوریتم رمزنگاری scrypt استفاده کرد لایت کوین بود.
دوج کوین مانند بیت کوین، مبتنی بر استخراج یا همان اثبات کار هست.

دوج کوین بی نهایت قابل استخراج  میباشد بنابراین محدودیتی در خرید و فروش دوج کوین وجود ندارد، درصورتی که درنهایت فقط بیست و یک میلیون واحد بیت کوین استخراج خواهد شد.

توسعه دهندگان ارز دوج کوین ، برای ایجاد این ارز دیجیتال از کد یک ارز دیجیتال دیگر به نام لاکی کوین استفاده کرده اند، بنابراین درواقع دوج کوین از لاکی کوین فورک شده است.

از طرف دیگر لاکی کوین از لایت کوین فورک شده است و لایت کوین، انشعابی از بیت کوین می باشد. لاکی کوین مانند لایت کوین وبیت کوین یک سیستم پاداش بلاک تصادفی دارد یعنی معلوم نبود که یک ماینر به چه میزان برای هر بلاک پاداش میگیرد، که این پاداش میتواند بین صفر تا هزاران واحد باشد ؛ بنبان گذاان پروژه دوج کوین هم این ویژگی را برای دوج کوین قرار دادند تا بلکه تصادفی بودن پاداش، ماینرهای دوج را آزار داده و مانع این شود که کاربران از آن به عنوان یک راهکار پرداخت بلندمدت استفاده نمایند.

مقایسه دوج کوین و بیت کوین

آیا نامحدود بودن دوج کوین، میتواند منجر به تورم شدید گردد؟

در کنار این اعتقاد که نامحدودبودن عرضه این ارز دیجیتال، آن را به یک ارز تورمی تبدیل میکند، این نکته را باید درنظر گرفت که تعداد واحدهایی که هرسال استخراج میگردد محدود می باشد، بنابراین این ارز دیجیتال نرخ تورمی تقریبا ثابتی را در سال دارد.

چه چیزهایی باعث محبوبیت دوج کوین گردید؟

دوج کوین حامیان بسیار زیادی دارد، محبوبیت این ارز دیجیتال از همان ابتدا اغاز گردید به شکلی که بعد از یک ماه پس از معرفی پروژه، وب سایت رسمی این ارز دیجیتال بیشتر از 1میلیون بازدید داشت . این محبوبیت را از لوازم شخصی و لوازم منزل طرفداران که منقوش به لوگوی دوج کوین هستند، میتوان احساس کرد.

محبوبیت دوج کوین

دوج کوین به پول خودمانی معروف میباشد، علت این رویداد اقدامات خیرخواهانه اعضای دوج کوین می باشد . آنها بارها با کمک های مالی براهی خیریه و اهداف کمک رسانی و حمایتی، نام پروژه خود را وارد رسانه ها بزرگ اجتماعی کردند . برا مثال :

سال ۲۰۱۴ :جمع اوری 50هزار دلار دوج کوین برای تیم ملی بابسلد (سورتمه‌سری) کشور جامائیکا تا اعضای آن بتوانند در المپیک زمستانی سوچی شرکت کنند .

22 مارس سال ۲۰۱۴ -۲ فروردین ۱۳۹۳- مصادف با روز جهانی آب: جمع آوری ۳۰ هزار دلار برای ساخت چاه‌های آب آشامیدنی در دره تانا که در کشور کنیا واقع شده است.

مارس ۲۰۱۴ : پرداخت ۵۵ هزار دلار، برای جمایت از یک راننده نسکار (NASCAR) به نام جاش وایز (Josh Wise) ؛ که این راننده در ماشینی با نماد دوج کوین مسابقه خود را به انجام رساند!

جمع آوری پول برای خیریه از طریق پلتفرم ردیت مثل :«جوراب برای بی‌خانمان‌ها» (SocksForTheHomeless)  و «پیتزای دوج» (DogePizza). یکی دیگر از مزایای دوج کوین که موجب محدودیت آن گشته، کاربرد در پرداخت های کوچک می باشد بنابراین، از آن همیشه بعنوان یک روش پرداخت ارزان و سریع یاد شده است.

دوج کوین به علت عرضه شدن در زمان مناسب، رشد قابل توجهی داشت. درست در زمانی که در چین، بیت کوین دچار ممنوعیت شد و بیت کوین در روند نزولی قرا گرفت، دوج کوین در شبکه اجتماعی ردیت مطرح گردید، زمانی که بیت کوین نصف ارزش خود را از دست داده بود، دوج کوین توانسته بود که 54درصد در یک روز رشد کند.

حمایت افراد مشهوری مانند : مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک، کارول باسکین (Carole Baskin) ستاره سریال «ببر پادشاه» در نتفلیکس، جین سیمونز (Gene Simmons) خوانندهٔ اصلی گروه کیس، مارک کوبان میلیاردر مشهور، کای گرین (Kai Greene) بدن‌ساز حرفه‌ای و اسنوپ داگ و لیل یاچی (Lil Yachty) رپر‌های آمریکایی ؛ موجب محبوبیت دوج کوین در ببین مردم گردید . البته بین حمایت افراد مشهور و سلبریتی ها ومجبوبیت مردم یک رابطه دوطرفه وجود دارد به این صورت که مجبوبیت در بین مردم نیز موجب حمایت افراد مشهور میگردد.

همه مواردی که نام برده شده در کنار هم، دست به دست هم دادند تا دوج در بین مردم مجبوبیت زیادی به دست آورد و خرید و فروش دوج کوین بر سر زبان آنها بیافتد.

کد نوشته شده برای دوج کوین چیست؟

در ابتدا توضیح دادیم که کد نوشته شده برای بیت کوین در دوج کوین هم استفاده شده است . دوج کوین و بیت کوین با زبان ++C نوشته شده ند. این پروتکل تحت مجوز متن‌باز MIT می باشد که بدون محدودیت امکان کپی کردن، تغییر، انتشار، توزیع، زیر مجوز دادن و فروش کپی‌های پروتکل را می‌دهد.

نحوه کار دوج کوین به چه صورت است؟

همانگونه که در ابتدا توضیح دادیم درواقع دوج کوین از لاکی کوین (Luckycoin) فورک شده است و از طرفی لاکی کوین از لایت کوین (Litecoin)   فورک شده است و لایت کوین، انشعابی از بیت کوین می باشد یعنی در نهایت لاین کوین فورکی روی بلاک چین بیت کوین می باشد ؛ دوج کوین مانند بیت کوین و لایت کوین استخراج میشود و از الگوریتم گواهی اثبات کار (pow  ) استفاده می کند.

بنابراین فناوری اساسی دوج کوین مبتنی بر لایت کوین است و ماینر(رایانه )های «LTC» حتی قادر به استخراج آن با استفاده از اثبات کمکی کار (POW) می باشند.

این سوئیچ به ماینرها این اجازه را می‌دهد که معاملات دوج کوین را با استفاده از توان محاسباتی خود برای حل معادلات پیچیده پردازش کنند؛ و پس از حل معادله، بلوک جدیدی به شبکه اضافه میگردد و ماینر با دوج جایزه دریافت میکند. این سیستم پاداش، دارای دو هدف می باشد :

 • تشویق ماینرها برای اختصاص دادن قدرت محاسبات برای تکمیل معاملات در بلاک‌چین این ارز رمزپایه
 • ایجاد دوج جدید است که توسط ماینرها یا رایانه ها توزیع می‌شود.

بلاک چیست؟ بلاک چین چیست؟ و کاربرد مرورگر بلاک چین چیست؟

استفاده از فناوری بلاک چین امنیت شبکه را تامین میکند. در واقع بااستفاده از بلاک چین، میتوان مطمئن شد که تراکنش ها غیرقابل برگشت و غیرقابل تغییر هستند.

مرورگر بلاک چین

بخش زیادی  از رمزارزها براساس بلاک چین ساخته شده‌اند، بلاک چین یک دیتابیس غول پیکر می باشد که اطلاعات تراکنش‌ها در آن ذخیره میگردد ؛ بنابراین تمام تراکنش‌های دوج کوینی نیز در بلاک چین این رمز ارز ثبت میگردند ؛ داده‌های این دیتابیس بزرگ در یک مکان خاص قرار ندارند بلککه این داده‌ها روی هزاران رایانه‌  که نود (Node) نامیده می‌شوند، قرار دارند و به همین خاطر است که بلاک چین یک شبکه غیر متمرکز می باشد.

مرورگر بلاک چین به کاربران این امکان را می‌دهد تا درمورد بلوک‌های استخراج‌شده و تراکنش‌هایی که اخیرا روی بلاک‌چین انجام شده، به جست‌وجو بپردازند. پیگیری تراکنش از مهم‌ترین ویژگی مرورگر بلاک‌چین برای کاربران می باشد.

هر بلاک بخشی از یک بلاک چین  می باشد و مجموعه ای از داده ها و اطلاعات مربوط به تراکنش های دوج کوین را دارد . به زبان دیگر بلاک ها فایل هایی میباشند که اطلاعات مربوط به تراکنش دوج کوین را به طور دائمی ثبت می نمایند، بلاک،اخرین معاملات دوج کوین و انهایی که وارد بلاک قبلی نشده اند  را ثبت میکند. در واقع بلاک مثل یک برگه سفید میباشد که روی ان برگه میتوان هرچیزی رانوشت و در بلاک چین، روی بلاک ها داده های مربوط به تراکنش ها نوشته شده است .

با کامل شدن یک بلاک، راه برای شروع استخراج بلاک بعدی باز میگردد و بلاک قبلی بسته میگردد . نکته ای که وجود دارد این است که امکان تغئیر، اضافه کردن و کم کردن هیچ گونه تراکنشی در بلاک های قبلی وجود ندارد.

بلاک ها را ماینر ها (ِرایانه های استخراج کننده ارز) میتوانند ایجادکنند. همانطور که اشاره گردید عملکرد شبکه دوج‌کوین بسیار شبیه به بلاک‌چین بیت‌کوین می باشد . شما میتوانید با خواندن مثال زیر راحت تر متوجه عمکرد دوج کوین گردید :

شما فرض کنید که قصد دارید از ایتالیا 20 دوج برای خواهرتان در آلمان ارسال کنید . برای انجام این کار فرآیند صورت گرفته ؛ به این شکل می باشد که شما ابتدا 20 دوج برای خواهرتان ارسال می کنید ؛ سپس نودها در بلاک چین دوج کوین حساب شما را بررسی می کنند تا مطمئن شوند شما در حساب خود 20دوج دارید و درصورت تایید بیش از نصف نود های شبکه یعنی بیش از 51 درصد آنها، تراکنش تایید و به لاک چین اضافه میگردد ؛ در گام آخر 20 دوج به آدرس کیف پول خواهرتان ارسال میشود و او آن ها را دریافت می کند.

وابستگی دوج کوین به لایت کوین

همانطور که اشاره کردیم دوج کوین برخلاف بیت کوین، به‌جای الگوریتم رمزنگاری SHA-256 از الگوریتم رمزنگاری اسکریپت یا Scrypt استفاده می کند  که این کار باعث می شود مصرف برق ماینینگ کاهش پیدا کند. اولین ارز دیجیتالی که ازاین الگوریتم یعنی الگوریتم رمزنگاری scrypt استفاده کرد لایت کوین بود بنابراین دوج کوین برای فرایند ماینینگ خود به لایت کوین وابسته می باشد.

شبکه دوج کوین از شبکه استخراج ترکیبی (Merge mining) استفاده می کند، یعنی در حال حاضر دوج کوین از قدرت پردازش شبکه لایت کوین استفاده می نماید ، بنابراین اگر کسی بخواهد دوج استخراج کند، باید به سراغ لایت کون برود ؛ به همین دلیل است که ماینرهای لایت کوین در حین استخراج ، علاوه بر اینکه لایت کوین به دست می آورند، واحدهای دوج هم به دست می اورند.

علت روی آوردن دوج کوین به شبکه استخراج ترکیبی، پایین آمدن قیمت دوج در اواسط سال 2014 بود . در آن زمان سودآوری دوج کوین تا حد زیادی از دست رفته بود و جامعه نگران حمله 51 بود (حمله 51 درصد هنگامی رخ میدهد که یک ماینر خرابکاربتواند بیش از 50درصد قدرت پردازش شبکه را به دست بیاورد، که آن ماینر بااین کار میتواند لاک چین را به نفع خودش دستکاری نماید.) ؛بنابراین شبکه دوج کوین از شبکه استخراج ترکیبی استفاده کرد .

بنابراین با همه این اوصواف امنیت شبکه دوج کوین نسبت به اوایل ایجاد آن، شرایط بسیار بهتری را دارد که این خود دلیلی بر افزایش تقاضای خرید و فروش دوج کوین بین مردم میگردد.

مقایسه ارزهای اتریوم، بیت کوین و دوج کوین

استخراج دوج کوین

در واقع به دریافت دوج کوین به عنوان پاداش توسط نودها در ازای کاری که نودها انجام میدهند یعنی بررسی و تایید تراکنش ها را، فرآیند استخراج یا ماینینگ میگویند. پس در واقع استخراج دوج کوین، همان دریافت دوج کوین به عنوان پاداش برای نودهایی می باشد که این پاداش به کاربرانی داده می شود که تراکنش هارا  چک و تایید می کنند و سعی میکنند بلاک جدید را سریعتر از سایر نودها به بلاک چین اضافه کنند.

دوج کوین بر اساس الگوریتم اثبات کار یا  pow (proof of work) یاهمان ماینینگ (استخراج) کارمیکند . این الگوریتم دربیت کوین هم وجود دارد. در واقع دوج کوین و بیت کوین به ماینرهایی نیاز دارد تا تراکنش های ان را تایید و با قدرت پردازش سخت افزارهایشان جلوی دستکاری شبکه را بگیرند. در واقع این معنا را دارد که هر نود باید معادلات پیچیده‌ و مسئله ریاضی پیچیده ای را حل کند که این کار توسط انسان قابل انجام نمی باشد بلکه با استفاده از قدرت پردازشی رایانه‌اش این مسئله را حل کند و هر چقدر قدرت پردازشی بیشتری داشته باشد، شانس او برای پیدا کردن سریعتر بلاک نیز بیشتر خواهد بود.

بلاک چین دوج کوین  الگوریتیمی برای استخراج دارد که این الگوریتم Script  (اسکریپت) نام دارد .  این الگوریتم نسبت به الگوریتم بیت کوین که SHA-256 می باشد ؛ قدرت پردازش کمتری نیازدارد. الگوریتم لایت کوین نیز مانند دوج کوین، اسکریپت می باشد و همانطورکه اشاره کردیم از سال 2014کاربران میتوانند ین دو ازر را همزمان باهم استخراج کنند.

اکنون پاداش استخراج دوج کوین به ازای هر بلاک، 10هزار دوج (معادل 560 دلار) می باشد که زمان استخراج هر بلاک 1دقیقه می باشد. پاداش استخراج دوج کوین نسبت به بیت کوین بسیار کم و ناچیز می باشد چون پاداش بیت کوین چیزی در حدود 350هزار دلار می باشد ؛ اما نکته ای که وجود دارد این است که سختی استخراج دوج کوین خیلی کمتر از بیت کوین بوده و این به معنی آسانتر بودن کسب پاداش های آن می باشد.

استخراج دوج کوین به دو صورت قابل انجام است:

 1. انفرادی: اگر قصد دارید به تنهایی دوج کوین استخراج کنید، یافتن  بلاک و کسب پاداش ممکن است مدت زمان زیادی (هفته ها یا ماه ها) طول بکشد ؛ همچنین برای استخراج انفرادی به قدرت پردازش فوق العاده‌ی نیاز خواهید داشت بنابراین اگر تازه کار هستید، پیوستن به یک استخر بهترین انتخاب برای شما است. البته دقت کنید که در استخراج انفرادی تمام پاداش به خود شما تعلق خواهد گرفت.
 2. مشارکتی (استخرهای استخراج): منظور از استخر ماینینگ، ماینرهایی هستند (افراد مختلف) که قدرت پردازش رایانه و دستگاه‌‌های استخراج خود شان را بایکدیگر به اشتراک می‌گذارند، این کار شانس حدس زدن بلاک را افزایش داده و موجب میگردد که در مدت زمان کمتری به پاداش برسند. نحوه کار به این شکل است که اگر عضو یک استخر شوید بر اساس قدرت پردازشی که در اختیار استخر قرار می‌دهید، سهمی از پاداش بلاک‌های یافت شده توسط آن دریافت می کنید . این نکته را  به یاد داشته باشید که استخرها از پاداش اعضا کارمزد کسر می‌کنند .
 3. استخراج ابری (Cloud Mining): دراین روش شما با یک شرکت که خدمات ماینینگ دوج کوین ارائه می‌کند، قرارداد می‌بندید و از آن‌ شرکت قدرت پردازش میخرید. نکته قابل توجه در این روش، کلاهبرداری های متعددی است که در این حیطه انجام میشود، بنابراین یافتن یک شرکت استخراج ابری معتبر، نسبتا دشوار می باشد . اما مزیتی که دارد این است هرماه میزان مشخصی از دوج کوین را بدون دردسر دریافت  می نماید .

دستگاه های مورد نیاز برای ماینینگ دوج  کوین

 • پردازشگر کامپیوتر(CPU): برای cpu  نرم افزار cpuminer پیشنهاد داده میشود، که برای آشنایی با فرآیند استخراج به کاربران مفید است.
 • کارت گرافیک (GPU): نرم افزار های CudaMiner  CGminer و EasyMiner  (مناسب تازه کارها) را پیشنهاد می کنیم.
  استفاده از دستگاه‌های استخراج ASIC: نرم افزار MultiMiner (از الگوریتم SHA-256 نیز پشتیبانی می‌کند)، EasyMiner و CGminer.
 • استخراج دوج کوین مانند خرید و فروش دوج کوین، یکی از راه های کسب دوج کوین می باشد.

والت (کیف پول) های دوج کوین

نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که بعد از خرید و فروش دوج کوین و یا استخراج آن شما باید آن را در جایی امن ذخیره و نگه داری کنید. از آنجایی که دوج کوین چیزی فیزیکی نیست و دیجیتالی است، بنابراین کیف پول آن نیز دیجیتالی می باشد. کیف پول های دیجیتالی زیادی را در بازار داریم ولی شما باید در انتخاب کیف پول دقت بالایی داشته باشید، چرا که امنیت کیف پول های دیجیتال با یکدیگر متفاوت است.  کیف پول های دیجیتال دو نوع هستند:

 • کیف پول نرم افزاری: دوج کوین کور، مولتی دوج، تراست والت، اتمیک، اکسودوس، کیف پول موبایل دوج کوین
 • کیف پول سخت افزاری: کیپ کی، لجر و تزور

توجه گردد که برای سرمایه گذاری های سنگین، میتوانید برای داشتن امنیت بیشتر، از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. خرید و فروش دوج کوین: در این بخش راجب خرید و فروش دوج کوین صحبت خواهیم کرد.

برای خرید و فروش دوج کوین، ابتدا باید یک سایت صرافی دیجیتال پیدا کنید.

خرید و فروش دوج کوین از صرافی ایرانی: نکته ای که وجود دارد این است که در هنگام پیداکردن صرافی ایرانی گول کلاهبرداران را نخورید و از سایت های معتبر استفاده کنید. البته معمولا سایت های صفحه اول سرپ گوگل، معتبر می باشند و تفاوتی که آنها بایکدیگر دارند مربوط به قیمت و کیفیت خدمات می باشد.

بنابراین برای اطمینان از اعتبار سایت صرافی که برای خرید و فروش دوج کوین از آن میخواهید استفاده کنید موارد زیر را چک کنید :
آدرس، شماره تلفن، قسمت (درباره ما) سایت صرافی، سابقه فعالیت، نماد اعتماد

والت دوج کوین
استفاده از والت دوج کوین

خرید دوج کوین در سایت های صرافی ایرانی، با ریال و کارت بانکی صورت می‌گیرد وشما معمولا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ساخت حساب کاربری
 • انجام تایید هویت
 • ارتقا سطح حساب کاربری، باهدف دسترسی به امکانات سایت اعم از میزان واریز و برداشت.
 • ارائه آدرس کیف پول دیجیتال خودتان تا بعد از خرید دوج کوین برای شما ارسال شود.

شارژ حساب کاربری: این مرحله به صورت پرداخت آنلاین و یا از طریق درگاه صورت می‌گیرد. بهتر است برای تسریع در انجام فرآیند خرید دوج کوین از روش آنلاین استفاده کنید.

ثبت سفارش: در این مرحله شما حجم دوج کوین مورد نظر و قیمت دوج کوین را بر واحد تتر وارد کرده و دکمه ثبت را می‌فشارید، سپس هنگامی که قیمت بازار به قیمت پیشنهادی شما رسید، یا فروشنده‌ای با قیمت و حجم مورد نظر شما پیدا شد، سفارش را قبول کرده و فرآیند خرید نهایی می شود.

برای فروش دوج کوین نیز شما باید حساب کاربری ساخته و وارد آن گردید، سپس در خواست خود را برای فروش دوج کوین به ثبت برسانید؛ بعد از فروش دوج کوین، پول شما به ریال به شماره حسابی که داده‌اید واریز می‌گردد.

نکته ای که در خرید و فروش دوج کوین حائز اهمیت می باشد نزدیک بودن قیمت خرید و قیمت فروش می‌باشد که این نشانه‌ای از سلامت معاملات در حال انجام بازار می باشد. حجم سفارش‌های در حال انجام بازار به معامله‌گر این امکان را می‌دهد تا معامله گگر بتواند حجم مورد‌نظر را با حداقل و یا حداکثر سقف معاملاتی به انجام برساند.

خرید وفروش دوج کوین از صرافی های خارجی: گاها این اتفاق ممکن است رخ دهد که بعضی از صرافی های ایران دوج کوین را در فهرست ارزهایشان ندارند و یا نقدینگی پایینی دارند و یا هزینه تمام شده خرید از انها زیاد است؛ شما دراین شرایط میتواند از سایت های ایرانی تتر بخرید و آن را در صرافی های خارجی مثل کوکوین به دوج کوین یا هر ارز دیگری تبدیل کنید.

دقت کنید که به علت تحریم های موجود، صرافی های خارجی، کاربران ایرانی را ازاین فعالیت ها از جمله خرید وفروش دوج کوین منع کرده اند، ولی بااین وجود ایرانی ها با انجام اقداماتی از جمله تغییر آی پی در صرافی های خارجی مثل کوکوین هم فعالیت می کنند ولی این نکته را فراموش نکنید که در صورتی که تنها یکبار عملکردهای شما نشان دهد که شما از آی پی ایران فعالیت دارید و یا یک ایرانی هستید، مجوز دسترسی شما لغو شده و تمام سرمایه ها و دارایی های دیجیتال‌تان از بین می رود.

نتیجه گیری خرید و فروش دوج کوین

خرید و فروش دوج کوین را برای سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری برای مدت زمان کوتاهی دارند، پیشنهاد می‌کنم. شما می‌توانید با تحلیل بازار این ارز، خرید و فروش و ماینینگ، سرمایه خود را در مدت کمی با سختی بسیار کمتر از بیت کوین، افزایش دهید.

سوالات متداول درباره خرید و فروش دوج کوین

 1. انواع کیف پول های دیجیتالی چه نام دارد؟
  کیف پول نرم افزاری و کیف پول سخت افزاری از انواع کیف پول به شمار می اید.
 2. تفاوت لایت کوین با دوج کوین در زمان ساخت چقدر است؟
  نحوه پیاده‌سازی دوج کوین اخلاف زیادی با لایت کوین دارد به این صورت که زمان ساخت هر بلوک دوج کوین هر ۱ دقیقه می باشد ولی این زمان برای لایت کوین هر ۲٫۵ دقیقه می باشد.
 3. اقدامات لازم برای خرید دوج کوین چه می باشد؟
  اعتبار سایتی که تمایل به خرید از آن دارید را شناسایی کنید.
5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمام کامنت ها