تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20

اکسچنجر » تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20
تبدیل تتر ERC20
تعداد بازدید : 1564

در این مقاله می خواهیم روش تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20 را بررسی کنیم. بعد از گذشت چند سال از ساخت تتر، این رمز ارز دیجیتالی به یکی از معروف ترین و پر استفاده ترین ارزها تبدیل شده و بسیاری از بازرگانان بین المللی رمز ارز تتر را جایگزین دلار کرده اند. شاید برای شما هم این پرسش بوجود آید که تتر چه مزیتی دارد که موجب شده اکثر افرادی که در حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال فعالیت می کنند، مانند خرید اتریوم به این معاملات علاقه داشته باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

مزایای خرید و فروش تتر چیست؟

تتر (Tether) که واحد اختصاری آن USDT است، با ثابت بودن قیمتش در مقابل نوسانات بسیاری که در بازار وجود دارد میتواند از دارایی شما محافظت کند. قیمت تتر در بازار همیشه ثابت بوده و در حال حاضر، ارزش هر واحد آن برابر با ۱ دلار ایالات متحده آمریکا است.

ERC 20 چیست؟

‏‏ERC20 یکی از استانداردهای ایجاد توکن در شبکه اتریوم است. وقتی که می خواهید برداشت یا واریز به کیف پولی که از ارز یا  توکن های شبکه اتریوم پشتیبانی می کند را انجام دهید، در آن موقع است که باید شبکه را روی RC20  قرار دهید.

دقت کنید که آدرس کیف پول اتریوم با 0x شروع می شود از این طریق می توانید تفاوت این کیف پول با کیف پول های دیگر تشخیص داده و نسبت به تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20 اقدام کنید.

ERC 20
مزایای تبدیل تتر به ERC 20 چیست؟

 TRC20 چیست ؟

اکنون به سراغ تتر TRC-20 که یک توکن بر پایه بلاکچین ترون است، برویم. در واقع، TRC20 یکی از استانداردهای ایجاد توکن در شبکه ترون است. جاستین سان مدیر عامل ترون این شبکه را شبیه استانداردهای اتریوم ساخت.

شباهت توکن ها با همدیگر باعث می شود که توسعه‌دهندگان با تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20 توکن ERC20 خودشان را به شبکه ترون منتقل کنند.

ابتدای آدرس کیف پول ارز و توکن شبکه ترون با  T شروع می شود. پس اگر واریز و برداشتی که خواهید انجام دهید مرتبط با این شبکه است، باید شبکه خودتان را روی RC20 قرار دهید.

روش های تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20

از دو روش زیر می توان برای تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20 استفاده کرد:

تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20از طریق کیف پول

برای تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20 می توانید از طریق کیف پول خود اقدام کنید. اما دقت داشته باشید که در برخی از کیف پول ها نمی توانید بین شبکه ترون و اتریوم به صورت مستقیم انتقال انجام بدهید زیرا بعضی از کیف پول ها اجازه چنین تراکنش هایی را نمی دهند. بنابراین، اگر چنین تراکنشی انجام شود ممکن است کل ارزتان از بین برود.

روش های تبدیل تتر
تتر را از چه روش هایی می توان تبدیل کرد؟

تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20 از طریق صرافی

اگر شما تتر ERC-20 در کیف پول خود دارید و می‌خواهید آن را به تتر TRC-20 تبدیل کنید، می‌توانید ارز خود را به یک صرافی که از هر دو تتر پشتیبانی می‌کند، بفرستید. برای تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20 کافی است ارز خود را مانند یک تراکنش معمولی از کیف پول به آدرس تتر ERC-20 صرافی بفرستید. برای این کار باید کارمزد شبکه را با اتریوم پرداخت کنید.

تفاوت ERC-20 و TRC-20

احتمالاً شما در واریز یا برداشت در صرافی با این صحنه مواجه شدید که یکی از شبکه های ERC20 و TRC20 را باید انتخاب کنید. حالا این سوال پیش می آید که این دو چه تفاوتی با همدیگر دارند؟

استاندارد ایجاد توکن

در حال حاضر در شبکه اتریوم، تراکنش ها با استفاده از ماینینگ انجام می شود و حالت غیر متمرکز دارد. شکل اجماع ترون مثل اتریوم نیست و به صورت استک انجام می شود و یکسری نماینده برای تایید تراکنش ها انتخاب می شوند.

بلاکچین و شبکه ERC-20 و TRC-20

TRC-20 یک استاندارد ایجاد توکن در بلاکچین ترون است. بازار این ۲ نوع تتر شبیه به هم است. فقط بلاکچین آن‌ها با هم فرق دارد. تتر ERC-20, تتر فعال بر روی شبکه اتریوم و تتر TRC-20, تتر فعال بر روی بلاکچین ترون است.

سرعت انتقال و تبدیل ERC-20 و TRC-20

سرعت انتقال، واریز و برداشت با استفاده از استاندارد تبدیل شبکه بلاک چین ترون یعنی TRC-20 با سرعت بالاتری انجام می‌شود. در اتریوم تراکنش ها کندتر است ولی در مقایسه با بیت کوین ارزان تر و با سرعت بیشتری انجام می شود.

سرعت انتقال تتر
سرعت تبدیل تتر چقدر است؟

کارمزد

انتقال با انتخاب شبکه انتقال TRC-20  کارمز کمتری از حالت استاندارد ERC-20 دارد. کارمزد شبکه اتریوم عملاً نسبت به رقبای جدید خود بالاتر رفته که موجب شده سرمایه گذاران به فکر تبادل ارز دیجیتال در شبکه های دیگر باشند.

فراگیر بودن ERC-20 و TRC-20

در پایان باید به این موضوع نیز توجه داشت که اکثر کیف پول‌ها و صرافی‌های موجود از استاندارد ERC-20 پشتیبانی می‌کنند، در حالی که TRC-20 این حجم از پشتیبانی صرافی و کیف پول را ندارد. بنابراین، ممکن است برای تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20 دچار مشکل شوید.

جمع بندی

برای تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20 باید از یک کیف پول مطمئن استفاده کرده یا به یک صرافی آنلاین معتبر اطمینان کنید تا تبادل ارز را از طریق آن انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تبادل ارز های دیجیتال می توانید با کارشناسان اکسچنجر پرو در تماس باشید.

 سوالات متداول درباره تبدیل تتر ERC-20 به TRC-20

  1. مزایای خرید تتر چیست؟
    تتر جزو ارزهای دیجیتال با ثبات است و این ارزها دارای پشتوانه ی کالا هستند. کارمزد تراکنش های آن نیز کمتر است و همچنین کارخانه فیات از آن حمایت می کند.
  1. چه کسی TRC-20 را توسعه داد؟
    توسعه دهنده اصلی این پروژه جاستین سان، مدیرعامل پروژه ترون است؛ هنگام راه اندازی پروژه تتر خود تلاش بسیاری برای جذب کاربران شبکه اتریوم کرد. او سعی کرد با شبیه سازی توکن های ترون (TRC-20)به توکن های اتریوم (ERC-20)، طرفداران تتر بلاکچین اتریوم را جذب TRC-20 کند.
  1. مزیت ترون نسبت به اتریوم چیست؟
    اگر سرعت شبکه اتریوم را با شبکه جدیدتری مثل ترون مقایسه کنیم، می بینیم که شبکه ترون از نظر سرعت، بالاتر و کارمزد آن نیز کمتر است.
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمام کامنت ها